- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
31 stycznia 2011, 16:43
Dla tych, co nie znoszą długotrwałych kuracji odchudzających dieta weekendowa (odchudzanie weekendowe) to najlepsze rozwiązanie. Opisana w książce ?Odchudzanie weekendowe? przez doktora Marka Bardadyna metoda odchudzania polega na odchudzaniu, które trwa nie dłużej jak 3-4 dni. Spożywa się wówczas zamiast zwykłych posiłków zmiksowane świeże owoce, naturalne koktajle, które pozwalają na zrzucenie wagi oraz oczyszczają i odmładzają organizm.
Przez to, że kurację tą stosuje się tylko przez parę dni to przemiana materii nie ulega zwolnieniu oraz pozwala uniknąć efektu jojo. Według autora odchudzania weekendowego w ciągu kilku tygodni można uzyskać idealną wagę i sylwetkę. Należy też dodać, iż Doktor Marek Bardadyn jest ekspertem w dziedzinie żywienia i odchudzania. Jest on także twórcą znanej diety strukturalnej (?Kody młodości?).
Dieta weekendowa (odchudzanie weekendowe) jest już dziś bardzo popularna wśród gwiazd show-biznesu, polityki, ludzi sportu. Dokładne zasady tego odchudzania znajdują się w książce ?Odchudzanie weekendowe?, która jest już dostępna na polskim rynku wydawniczym.
31 stycznia 2011, 16:52
Dieta kopenhaska (kopenhadzka) jest dietą ekstremalną (dieta ostatniej szansy). Trwa 13 dni (trzynastka) i nie można jej stosować ani dnia dłużej, bo odbije się to na naszym zdrowiu. Co najwyżej można ją stosować raz na 2 lata.
Najistotniejszą sprawą jest ścisłe stosowanie się do jadłospisu. Nie może być żadnych odstępstw, bo zniweczyć to może cały wysiłek. Dieta kopenhaska pozwala na zrzucenie 4-8 kilogramów wagi. Jest to więc bardzo dużo w porównaniu do innych diet jak na tak krótki okres.
Dieta kopenhaska stanowi dobry wstęp do bardziej racjonalnych diet. Stosowanie jej zmienia przemianę materii w organizmie i upodobania smakowe.
Dobrą radą przy stosowaniu tej diety kopenhaskiej jest picie wody jak jest się głodnym. Może być to woda z cytryną. Dziennie można wypijać 2 litry wody ? wypełnia to żołądek i daje nam uczucie sytości.
Po skończeniu diety kopenhaskiej należy kontynuować dietę niskowęglowodanową lub przynajmniej wyeliminować z menu potrawy z białej mąki oraz cukier.
Dieta kopenhaska zalecana jest dla ludzi ze znaczną nadwagą. Ze względu na to, że dieta ta jest bardzo rygorystyczna to poleca się ją tylko osobom posiadającym silną wolę. Kolejnym mankamentem dla niektórych osób może być reguła picia codziennie kawy na czczo.
Dzień 1 oraz 8
Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy
Lunch : 2 jajka na twardo, gotowany szpinak, 1 pomidor
Obiad : 1 duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną (filet lub schab)
Dzień 2 oraz 9
Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy z 1 kostką cukru
Lunch: 1 duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną, 1 świeży owoc
Obiad: 1 plaster szynki, 2-3 szklanki jogurtu naturalnego
Dzień 3 oraz 10
Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy z 1 kostką cukru, 1 grzanka
Lunch: gotowany szpinak, 1 pomidor, 1 świeży owoc
Obiad: 2 jajka na twardo, 1 plaster szynki, sałata z olejem i cytryną
Dzień 4 oraz 11
Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy z 1 kostką cukru
Lunch: 1 jajko na twardo, 1 tarta marchewka, małe opakowanie twarożku (serek wiejski)
Obiad: 1 mała puszka mieszanego kompotu z owoców, 2-3 szklanki jogurtu naturalnego ( ugotować kompot )
Dzień 5 oraz 12
Śniadanie: 1 duża tarta marchewka z cytryną
Lunch: 1 chuda ryba z cytryną ? sok z cytryny dodać do pieczenia
Obiad: 1 duży befsztyk, brokuły lub sałata
Dzień 6 oraz 13
Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy z 1 kostką cukru, 1 grzanka
Lunch: 1 cały kurczak (gotowany), sałata z olejem i cytryną
Obiad: 2 jajka na twardo, 1 duża marchew
Dzień 7
Śniadanie: 1 kubek herbaty bez cukru
Lunch: 1 kawałek zgrilowanego chudego mięsa, 1 świeży owoc
Obiad: nic
31 stycznia 2011, 16:53
Dieta Cambridge, nazywana dietą ostatniej szansy, jest to dieta o bardzo małej zawartości energii w granicach 400-500 kcal dziennie. Zawiera jednak ona wszystkie składniki właściwego odżywiania, tj.: białko, węglowodany, tłuszcz, błonnik, witaminy oraz substancje mineralne. Ilości wszystkich tych składników odpowiadających dziennemu zapotrzebowaniu organizmu. Dieta stanowi pełny zestaw odżywczy.
Przy stosowaniu diety Cambridge średni ubytek wagi wynosi ok. 3 kg tygodniowo. Posiłki diety stanowią napoje i zupy w formie sproszkowanej, przygotowane przez rozpuszczenie ich w wodzie. Jest dostępnych bardzo wiele smaków: zupa jarzynowa, zupa grzybowa z borowików, zupa pomidorowa, zupa o smaku kurczaka z grzybami, zupa żurek, napój kakaowy, napój cappuccino, napój waniliowy, napój truskawkowy, napój o smaku owoców leśnych.
Są także na polskim rynku dostępne batony: czekoladowy, morelowo-waniliowy, zbożowy o smaku owocowym, jabłkowy z rodzynkami oraz pomidorowy z oregano (o smaku pizzy) a także napoje czekoladowe w kartonikach. Dostępne są także dietetyczne ciastka oraz makaron.
Dietę Cambridge można stosować, jako dietę mieszaną np. spożywać jeden normalny posiłek dziennie.
Dieta Cambridge została opracowana i przetestowana klinicznie przez naukowców z Cambridge w Wielkiej Brytanii w 1970 roku. Jest to pierwsza w świecie dieta bardzo niskokaloryczna.
Dieta Cambridge została przebadana przez Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie i dopuszczona jako środek wspomagający odchudzanie. Produkt jest dopuszczony do obrotu pozaaptecznego na terenie Polski.
31 stycznia 2011, 16:58
31 stycznia 2011, 16:59