Temat: wspolna walka z cellulitem

proponuje zalozyc grupe wsparcia do walki z cellulitem??
Chcialabym zebysmy sie wymienily doswiadczeniem i pomyslami, kremami etc
Kto do mnie chce dolaczyc ??
Pasek wagi
A robiłyście jakieś zabiegi? Ja się zaczynam nad tym zastanawiać, czy w moim przypadku to nie miałoby większego sensu...
krewetka zastanawiam sie na zabiegiem, ale on jest drogi 50 € jeden a potrzeba 10 zabiegow
Pasek wagi
moja koleżanka robiła sobie zabiegi, fakt, cellulit zniknął, ale kosztowało ją to jakieś 2 lata temu ponad 1000 zł... ;/
Pasek wagi
girllikeme moglabys mi powiedziec na jaki okres czasu cellulit jej znikl. Czy bylo to na stale, tymczasowej ( z jej winy czy wskutek nietrwalosci kuracji) Zreszta bylam wczoraj u kosmetyczki ktora wykonuje takie zabiegi i ona mi powiedziala ze po masazach i dobrych kremach cellulit powinnien zniknac
Pasek wagi
nie umiem powiedzieć dokładnie ale wiem, że dość długo (jakieś pół roku) cellulitu nie było, z tym że koleżanka to zaniedbała i cellulit wrócił. Po zabiegu trzeba pamiętać przede wszystkim o regularnych masażach, bo inaczej to kasa wyrzucona w błoto.
Mogę też powiedzieć z własnego doświadczenia, że same masaże bez żadnych drogich kuracji dają efekty. Ja masowałam się sama codziennie wiezorem po prysznicu przez jakieś 10 min aż skóra zaczęła lekko szczypać i również dawało to duże efekty (używałam zwykłego balsamu Garniera, żadnych cudownych maści na cellulit). Fakt, że trzeba się do tego zmobilizować, bo nie zawsze nam się chce, ale naprawdę warto (można poprosić chłopaka o masaż;)). Skóra ładniejsza, jędrniejsze uda no i oczywiście mniej pomarańczowej skórki ;-)
Pasek wagi
CELLULIT 

Istnieje wiele przyczyn powstawania cellulitu. Jedną z nich hormony. To estrogeny są głównym sprawcą ?pomarańczowej skórki?, przez co objawy tego schorzenia najczęściej uwidaczniają się u płci żeńskiej.
Kolejnym sprawcą cellulitu mogą okazać się geny. To oznacza, że matka cierpiąca na cellulit może przekazać swojemu potomstwu materiał genetyczny odpowiedzialny za cellulit.

Proces powstania zmian cellulitowych jest wieloetapowy.

Wyróżniamy 4 stadia cellulitu:

Stadium I 
W tym stadium oznaki cellulitu są niemal niewidoczne, a zmiany obserwowane są jedynie na poziomie mikroskopowym. Do zaburzeń dochodzi początkowo w układzie naczyniowym. Uszkodzone kapilary nie funkcjonują prawidłowo, w wyniku czego skóra nie zostaje w odpowiedni sposób odżywiona, a uciekający płyn tkankowy zbiera się pomiędzy tkankami. Adipocyty powiększają się i łączą w niewielkie skupiska. W pierwszym stadium cellulitu dochodzi również do rozpadu włókien kolagenowych i elastynowych.

Stadium II 
W drugim stadium objawy cellulitu stają się widoczne po uciśnięciu skóry palcami. Dochodzi do większych uszkodzeń w układzie krwionośnym skóry, ponadto powiększające się adipocyty przemieszczają się w kierunku skóry właściwej, uniemożliwiając w ten sposób prawidłowy przepływ krwi. Zwiększa się rownież napływ płynu tkankowego do przestrzeni międzykomórkowej.

Stadium III 
W tym stadium dochodzi do pogłębienia się zmian powstałych w drugim etapie. Uszkodzenia naczyń krwionośnych wpływają na metabolizm skórny, w wyniku tego pogłębia się proces niedożywienia skóry, powiększania adipocytów i ich wędrówki w kierunku skóry właściwej. Większe skupiska adipocytów otaczają się torebką włóknistą. Cellulit jest już widoczny bez konieczności ściskania skóry.

Stadium IV 
Jest to ostatni etap formowania się zmian cellulitowych, które są dostrzegalne. Skóra w miejscach objętych cellulitem jest wiotka i guzkowata w dotyku. Pacjenci, u których cellulit jest w ostatnim stadium formowania, skarżą się na uczucie bólu i wrażliwej skóry.


Walka z cellulitem nie należy do najłatwiejszych i wymaga poświęcenia i cierpliwości. Cellulit nie jest tkanką tluszczową, której łatwo możemy się pozbyć w wyniku stosowania diety i odpowiednich ćwiczeń. Zmiany cellulitowe nie są stanem statycznym. Z kolei nieleczone prowadzą do pogłębienia cellulitu oraz do większych uszkodzeń w tkankach.W wyniku uszkodzeń błon komórkowych dochodzi do utraty wody, która "błąka się" pomiędzy komórkami, stanowiąc bezużyteczny balast. Należy więc dążyć do odbudowy błon. Ludzki organizm jest w stanie poradzić sobie z ich naprawą, jednakże potrzebne są do tego niezbędne składniki. Przyjrzyjmy się zatem ich budowie. Lipidy stanowią główny składnik błon komórkowych, dlatego wolne kwasy tluszczowe powinny być ważnym elementem diety.

W cellulicie najważniejsze jest usuwanie przyczyn, a nie objawów.

W obecnych czasach kobiety likwidują tylko widoczne objawy "pomarańczowej skórki" poprzez stosowanie licznych balsamów, peelingów i kremów antycellulitowych. Dlaczego żadna z nich nie zastanawia się, jaka jest przyczyna tych objawów? W początkowym stadium dochodzi do uszkodzeń w naczyniach. Zostaje zakłócony wewnątrzkomórkowy transport, poprzez ?dziury? w kapilarach ucieka woda, która już nie spełni swoich funkcji. Stanie się ona właśnie balastem.

Uważam, że dobrym sposobem na pozbycie sie cellulitu jest endermologia.. która działa świetnie :) peelingi gruboziarniste i bardzo tłuste oliwki... niema co stosować balsamów wyszczuplających bo to tylko zbędne pieniądze, efekt jest gdy sie je stosuje .. a później skóra wraca do ponownego stadium. 
Połączenie endermologii z dietą i ćwiczeniami pozwoli nam na pozbycie się niechcianego ubytku :) 
Aaaa tamten wyżej post dałam tak do poczytania.. to moje notatki :) To tak dla wiedzy kobietki... mam nadzieje,że się nie wkorzycie za wklejanie :D:D ale jak o czymś mowa warto coś wiedzieć na ten temat :) 

Pozdrowionka. 
ja uzywam kremu z eveline i jestem zadowolona:d poza tym masaz gabka i cwiczenia
Pasek wagi
U mnie kremy już nie działają. W sumie to nigdy nie działały... :( Poza tym z tego, co czytałam, to zabieg też ujędrnia, a nie tylko "wygładza" te grudy… Powoli chudnę i to też by się przydało. No i patrzyłam na troszkę tańsze zabiegi niż gratapersona piszesz :)

© Fitatu 2005-24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.