- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
8 stycznia 2016, 19:30
pewnie sporo zależy od uczelni, ale chcę choć trochę rozwiać swoje wątpliwości
u mnie w regulaminie są takie informacje:
Liczba punktów ECTS niezbędnych dla uzyskania by TermCoach" style="z-index: 2147483647;"> rejestracji na kolejny semestr studiowania:
i tutaj wypisane ile trzeba mieć na danym semestrze
jest jeszcze coś takiego:
Przedmiotami obowiązkowymi, warunkującymi zaliczenie semestru studiów, które można zaliczyć z najwyżej rocznym opóźnieniem są:
i tu wpisane po 4 przedmioty...
czyli jeśli ktoś nie zda dwóch przedmiotów z tych wymaganych (zapłaci za warunki), ale zgodzi mu się liczba ects to zdaje na kolejny semestr?
i tu moja wątpliwość: tak łatwo byłoby zdać?
za to w takim razie wyrzucają/powtarzają semestry?
PS: W poście wkleiłam regulamin. nie zmuszam, żeby go za mnie czytać, tylko chcę się upewnić czy wszystko dobrze interpretuje ;)
Edytowany przez modernaa 8 stycznia 2016, 19:42
8 stycznia 2016, 19:34
U nas to działa na zasadzie ECTSów - o ile zgadzają się punkty to można i z 3 błachymi warunkami iść dalej. O ile nie ma napisane, że ,,w ciągu semestru strudent może nie zdać najwyżej jednego przedmiotu i zaliczać go warunkowo itp itp" to ECTSy najważniejsze.
Bo znów u mojego znajomego na uczelni jest tak, że max jeden przedmiot w semestrze i rocznie ma tam wyjśc nie więcej niż 10 ECTS, ale to wszystko jest napisane, a u Ciebie wynika, że tylko punkty i tylko tych 4 przedmiotów możesz nie zdać.
Niby, że byłoby tak łatwo, ale robią takie egzaminy, że w ostateczności te, których możesz nie zdać to zdajesz, a te które muszą być zdane - są mega trudne i ludzie nie zaliczają, i wypadają... U nas kilka osób przekroczyło liczbę punktów. A znów w innej uczelni w moim mieście czasami po prostu nie dopuszczają do egzaminu bez zdania wszystkich kolokwiów i jeżeli ktoś nie zda jednego kolokwium w 3 terminach, to nie ma prawa przystąpić do egzaminu i dzień dobry warunku.
Edytowany przez 1d2093b05371099ccd654106afaee02e 8 stycznia 2016, 19:35
8 stycznia 2016, 19:38
U mnie na 1 i 2 semestrze nie możesz mieć żadnych warunków. Brak 1 ECTS i Cię wyrzucają, a potem to różnie. Do jakiegoś miesiąca trzeba mieć 18, do jakiegoś tam 30 itd. Nigdy tym się nie interesowałam. Poczytaj regulamin studiów.
8 stycznia 2016, 19:40
oto REGULAMIN:
Zgodnie z regulaminem studiów na PW na Wydziale Architektury obowiązuje Elastyczny System Studiów, zaś rozliczenie poprzedzające rejestrację dokonywane jest na podstawie zgromadzonych punktów ECTS. W systemie tym należy rozróżnić semestry studiów (określone w programie studiów zestawy przedmiotów właściwe dla danego etapu kształcenia) od semestrów studiowania (właściwy dla danego studenta tok nauki, dopuszczalny o dwa semestry dłuższy, niż liczba semestrów w programie). Zalicza się bowiem kolejne semestry studiów, podczas gdy uzyskać rejestrację można na kolejne semestry studiowania.
Liczbę punktów ECTS przypisanych poszczególnym przedmiotom określiła Rada Wydziału jako element programu studiów na WA PW. Dodatkowo Rada Wydziału określiła minimum punktów ECTS wymaganych do rejestracji na kolejnych semestrach studiowania, a także zestaw sekwencji przedmiotów oraz przedmioty obowiązkowe, przypisane do każdego z semestrów studiów w programie. W dalszej części tekstu podajemy informacje zawarte w uchwale Rady Wydziału z dnia 16 stycznia 2007 z późniejszymi zmianami.
Aktualny plan studiów na kierunku Architektura i Urbanistyka obowiązujący w roku akademickim 2015/16
Aktualny plan studiów na kierunku Architektura obowiązujący w roku akademickim 2015/16
Liczba punktów ECTS niezbędnych dla uzyskania rejestracji na kolejny semestr studiowania:
Przedmiotami obowiązkowymi, warunkującymi zaliczenie semestru studiów, które można zaliczyć z najwyżej rocznym opóźnieniem są:
Zaliczenie poprzedników warunkuje zapisanie się na niektóre przedmioty w następujących sekwencjach:
Przedmioty umieszczone w nawiasach mogą być realizowane w dowolnej kolejności, zależnej jednak od aktualnej oferty
8 stycznia 2016, 19:42
Z tymi przedmiotami obowiazkowymi to jest tak, ze nie zdalas przedmiotu X na pierwszym roku, to musisz go zdać na drugim, bo nie będziesz mogła iść na trzeci.
8 stycznia 2016, 19:43
Nie wiem, u mnie na inżynierze trzeba było mieć łącznie 180 ECTS. W każdym semestrze trzeba było zdobyć 30 + ileś tam było za pracę inżynierską. Po drugim semestrze trzeba było mieć tyle i tyle, inaczej przychodził liścik i zaproszenie na rozmowę.
Też jest tak, że do egzaminu poprawkowego trzeba podejść najpóźniej rok po pierwszym terminie- ale nie trzeba go zdać, liczy się sam fakt podejścia. U mnie gorzej, bo ma się trzy podejścia, jak się za trzecim nie zda, to się dożywotnio wylatuje z tych studiów, plus nie można już nigdy studiować żadnego kierunku, który zawiera ten przedmiot :P Więc ile by ludzie dali, by móc zapłacić za kolejne podejście...:p ale to nie w PL.
Może to chodzi o to, że niektóre przedmioty są obowiązkowe, a niektóre są do wyboru po prostu. U nas też jak np. nie zdasz części I, no to nie możesz podchodzić do II, i tak dalej, więc czasem ludzie ciągną studia w nieskończoność, zanim zdadzą wszystko po kolei... u nas jeszcze taka lipa, że jest jeden egzamin na semestr, a jak nie zdasz, to poprawka jest dopiero w sesji z kolejnego semestru....czyli za pół roku... i jak musisz robić II a II jest tylko w letnim, a w zimowym nie zdasz I, to masz pecha, i jesteś grubo do tyłu.
Edytowany przez cancri 8 stycznia 2016, 19:45
8 stycznia 2016, 20:01
Z Twojego regulaminu wynika, że możesz nie zdać 2 przedmiotów i jeżeli ECTSy się zgadzają to idziesz dalej. Tylko, że jeżeli na 1 semestrze nie zdasz Technik Informacyjnych (przykład z góry) to zaliczasz je dopiero semestr/rok później. I w 2 semestrze nie możesz robić Modelowania Komputerowego, bo masz niezdane Techniki, czyli automatycznie na 3 semestr masz niezdane Modelowanie (z samego faktu, że nawet nie możesz go zdać) i już punkty uciekają.
8 stycznia 2016, 22:28
U mnie mogę nie zdać tylko jednego i wziąć z niego warunek ale tylko wtedy gdy nie mam tego przedmiotu w kolejnym semestrze.
9 stycznia 2016, 07:13
Czy łatwo, to zależy jak się punkty rozkładają i jak trudno zdać te najważniejsze przedmioty. Na PW już w latach 70-tych (z doświadczeń znajomych) z założenia studiowało się rok-dwa dłużej niż to było w rozpisce, co na UW było absolutnie nie do pomyślenia. Ale to na PW było trudniej, dużo trudniej. Zdanie niektórych przedmiotów graniczyło z cudem.