Temat: 2 miesiące leżenia - jaka dieta ile kalorii ?

Mam do Was dziewczyny pytanie , w sumie w imieniu mojej koleżanki która złamała nogę siedzi w domu a tak właściwie to  leży plackiem i nie wie co ma zrobić bo z jednej strony nie może ćwiczyć a z drugiej nie może dużo jeść. Macie jakiś pomysł ile powinna zjadać kalorii przy takim trybie leżenia i siedzenia ? No i coś co byłoby lekkie co powinna jeść , z czego nie powstały by zaparcia ewentualnie. Macie jakiś pomysł , może ktoś był w podobnej sytuacji ?

Lekarz powiedział żeby się odchudzała jak każdy ma nadmiar kilogramów a jak będzie się objadać to potem nie będzie miała siły na rehabilitacje musi wprowadzić dietę dlatego się pytam was jaką co jeść żeby nie przytyć leżąc plackiem , nie może jeść dużo mi się tak wydaje że organizm nie jest w stanie spalać kalorii jak się ciągle tylko leży i jest 0 ruchu . Jest problem żeby iść do wc a co dopiero ćwiczyć na łóżku noga jest poważnie złamana :| chyba się tu niczego nie dowiem. 

a ile kolezanka je teraz I jaka jej aktywnosc?

obliczyc PPM I nie schodzic ponizej tego, PPM to wlasnie zapotrzebowanie jak sie lezy plackiem I nic nie robi, I niech nie schodzi ponizej bo bedzie jej ciezko potem sie odbic, z deity mozna zwiekszyc bialo, np 45/35/20 (b/w/t) rozlozyc to na 5 malych posilkow dziennie I wieczorem najlepiej same proteiny z zielskiem. wszelkie nadprogramowe jedzenie jak nie spali to sie odlozy.

z cwiczen moze angazowac gorne czesci ciala - wszelkie podciagania itp,na biceps, cwiczenia z tasma jak najbardziej, mialam kolano zlamane, robilam duzo cwiczen izometrycznych na nogi, I niech kolezanka tez robi bo bedzie miec jedna noge chudsza od drugiej po zdjeciu gipsu ;) wszystko w zakresie mozliwosci I checi :)

Pasek wagi

Poradź koleżance, żeby znalazła dobrego rehabilitanta (niestety taki od zaraz tylko prywatnie pewnie), bo już nawet leżąc można, a nawet trzeba ćwiczyć ;), żeby mięśnie nie poleciały i żeby mieć siłę potem sprawne poruszać się o kulach (nie wiem jakiego to rodzaju złamanie, ale zwykle obciąża się kończynę po urazie stopniowo).

Dieta przeciw zaparciom to dieta z błonnikiem tzn. min. ciemne pieczywo, owsianka, otręby, jabłka i warzywa (np. sok z marchwi).

Na złamania - wapń (danonki) i galarty (najlepiej mięsne-gicz cielęca).

Dzięki Wam za rady:)

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.