Temat: Budżet studenta

Witam wszystkich
Chciałam Was zapytać, zwłaszcza studentów, ile kosztuje miesięczne utrzymanie się studenta?
Jeśli chodzi o mieszkanie, to już aktualnie wiem że zmieszczę się w 400 zł(łącznie z mediami) , a co do jedzenia to obiadki będę przywozić sobie od rodziców, pozostają śniadania itp.
Więc, ile kosztuje Wasze życie? Czy jest możliwym miesięczny budżet nieprzekraczający 700 zł ?
Pasek wagi
Ja płace za mieszkanie 550 (z mediami). Na tydzień na życie starcza mi ok. 50-60 zł :)
Pasek wagi

MiDelirio napisał(a):

Ja płace za mieszkanie 550 (z mediami). Na tydzień na życie starcza mi ok. 50-60 zł :)

No to spore koszty za mieszkanie. A jakie miasto,jeśli można wiedzieć ?
Jeśli chodzi o mnie to Rzeszów
Pasek wagi

felia napisał(a):

MiDelirio napisał(a):

Ja płace za mieszkanie 550 (z mediami). Na tydzień na życie starcza mi ok. 50-60 zł :)
No to spore koszty za mieszkanie. A jakie miasto,jeśli można wiedzieć ? Jeśli chodzi o mnie to Rzeszów

Sosnowiec, ale myśle, że tak drogo, dlatego, że mega blisko uczelni (3 minuty na piechote)

Pasek wagi
"Ja płace za mieszkanie 550 (z mediami). Na tydzień na życie starcza mi ok. 50-60 zł :)"
Możesz mi powiedzieć co jesz za te niecałe 10zł na dzień ? Żarcie jest takie drogie ...

kassia111 napisał(a):

"Ja płace za mieszkanie 550 (z mediami). Na tydzień na życie starcza mi ok. 50-60 zł :)" Możesz mi powiedzieć co jesz za te niecałe 10zł na dzień ? Żarcie jest takie drogie ...

Obiady przywoże sobie z domu, bo na każdy weekend tam wracam :)

Pasek wagi

kassia111 napisał(a):

"Ja płace za mieszkanie 550 (z mediami). Na tydzień na życie starcza mi ok. 50-60 zł :)" Możesz mi powiedzieć co jesz za te niecałe 10zł na dzień ? Żarcie jest takie drogie ...

jeżeli przywozi się obiady z domu to wystarczy kupić chleb i coś na kanapki. Np, mi bochenek chleba starcza na 2-3 dni, ew. mleko i płatki, których też nie kupuje się codziennie
Pasek wagi

wiewioreczka.aga napisał(a):

kassia111 napisał(a):

"Ja płace za mieszkanie 550 (z mediami). Na tydzień na życie starcza mi ok. 50-60 zł :)" Możesz mi powiedzieć co jesz za te niecałe 10zł na dzień ? Żarcie jest takie drogie ...
jeżeli przywozi się obiady z domu to wystarczy kupić chleb i coś na kanapki. Np, mi bochenek chleba starcza na 2-3 dni, ew. mleko i płatki, których też nie kupuje się codziennie

No dokładnie, mnie chleb starcza na 4 dni, jakieś serki wiejskie na te 5 dni, kiedy jestem na stancji kosztują do 10 zł, warzywka jakieś 15, więc to naprawdę da rade wyżyć za takie pieniądze

Pasek wagi
Nie wiem czy powinnam się wypowiadać, bo dojeżdżam, dojazd+jedzenie (zazwyczaj z domu biorę, ale na uczelni piję herbatę) to 200zł/mc
Twoje plany są zbyt optymistyczne. Obiadki od rodziców na cały tydzien? hehe :D Śniadania i to wszystko? Jak zabalujesz to i 200zł w tydzien stracisz. poza tym z czasem do domu jeździ się coraz rzadziej. Trzeba liczyć te 1000zł. Studia kosztują.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.