16 marca 2012, 20:50
Zauważyłam ostatnio, że podrożały jajka. I czytam właśnie w necie, że hodowcy mieli do 2012r. wprowadzić nowe, większe klatki dla kur, a tak w ogóle, że na terenie UE chów klatkowy - z oznaczeniem 3 jest zabroniony i że Niemcy, Czesi, Bułgarzy wycofali ze sprzedaży jajka polskie. Co o tym myślicie, potrzebne to czy nie? Czujecie jakąś różnicę między jajami z oznaczeniem 3 a np. 0 albo 1? Niby są zdrowsze, ale dlaczego?
16 marca 2012, 21:10
cale szczęście moja teściowa ma kury, ale kilowa paczka dla kur z czymś tam nie wiem nie znam się
kosztuje ok 50 zl więc utrzymywanie tego to też nie tani interes
16 marca 2012, 21:10
Jest różnica w smaku, chociaz najbardziej ją czuć na surowym żółtku - na przykład jak się zrobi kogel mogel. No i na pewno 0 lub 1 są zdrowsze - bo kura, która je znosi jest zdrowsza.
Puckolinka - kury można karmić czymkolwiek, wcale nie trzeba im jakichś specjalnych pasz kupować. 100 kilo pszenicy kosztuje kilkadziesiąt złotych....
Edytowany przez ff67e016c22f93b8366f7d7578d6046e 16 marca 2012, 21:13
16 marca 2012, 21:17
Torcikowa napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=gHepWyDV0Xwenjoy!
Już właśnie oglądałam ten filmik, nie sądziłam że to tak wygląda. Chyba założę swoją hodowlę 2-3 kur i taniej będzie i zdrowiej i smaczniej, a no i kury będą miały luz :D
16 marca 2012, 21:17
ja zawsze mam jajka ze wsi- od sąsiada :) i jeszcze nigdy nie kupiliśmy jaj w sklepie.
- Dołączył: 2010-10-04
- Miasto: Nieznano
- Liczba postów: 5421
16 marca 2012, 21:19
ja jajka u siebie mam w cenie jakiej mialam :P ale to Francja ^^
a kura jak szczęśliwsza ogólnie to i jajka lepiej smakują :))
- Dołączył: 2011-03-15
- Miasto: Koszalin
- Liczba postów: 1212
16 marca 2012, 21:20
Ja mieszkam na wsi, i moi rodzice kupuję od tutejszego gospodarza jajka. 70gr za sztukę aktualnie, ale ten smak jest tego wart, bo odkąd kupujemy u niego jajka, bardzo je polubiłam. Tych kupnych w sklepie nigdy nie cierpiałam :/ Nawet zapach miały brzydki :/ Żółtko jajka "ze wsi" jest prawie pomarańczowe, jest duże, i pyszne ;) I warte każdej ceny ^^
A nawet nie trzeba im kupować nic na lato czy wiosnę. Można puścić je na trawnik, i same dają radę :) Nasi sąsiedzi też są z nami umówieni, tak że wszyscy nosimy do nich resztki z obiadu, obierki i inne odpadki z warzyw, owoców itp. Tak więc to wcale drogo nie wychodzi, bo karma to głównie na zimę, jesień :) Uwielbiam kury :)
Edytowany przez Narvana. 16 marca 2012, 21:22
16 marca 2012, 21:21
łoj weź nie kupuj tego badziewia w sklepach... ja jestem ze wsi i mamy kury, brat mówił, że jak raz kupił w jakimś markecie jajka, to w ogóle to jak jajko nie wyglądało... jak ja wam miastowym współczuję;/
16 marca 2012, 21:22
tienna ale zimą kury potrzebują jakiejś dodatkowej paszy ale masz rację to to wszystko zeżre prawie jak ja
16 marca 2012, 21:23
Ja za 30 jaj place w Londku 2.50 f to jest ok 14 zl to wychodzi za jako 40 pare groszy takze tanizna
- Dołączył: 2011-11-22
- Miasto: Warszawa
- Liczba postów: 2574
16 marca 2012, 21:23
Im wyższy numerek, tym gorsze jajka. Te z 3 smakują paskudnie :( najlepsze (i pewnie najtańsze) są jajka od baby na rynku...