Temat: Menu na rodzinny obiad

Za kilka dni przygotowuje rodzinny obiad. Dla teściów i mojej mamy (w końcu się poznają!). No i mam problem z menu. Nie chcę szaleć za bardzo ale taż nie chciałabym żeby jedzenie było nudne. Chciałabym aby obiad był trzydaniowy: zupa, drugie danie i deser. Proszę o jakieś pomysły. Nie muszą być to potrawy ściśle dietkowe ale myślę o czymś warzywnym, kolorowym, lekkim i pysznym!
Jako przykład daję linka do zapiekanki, nad którą się zastanawiam.
Pasek wagi
na deser moze salatka owocowa z bita smietana ?:)

Myślałam o kremie z cukinii, ale krem z cukinii i zapiekanka z cukinii? A brokuły odpadają, bo mój chłopak ich nie lubi.
Pasek wagi
> na deser moze salatka owocowa z bita smietana ?:)
Myślałam  ale wydaje mi się taka pospolita
Pasek wagi
ja na deser zrobiłabym tiramisu- ale nie takie w formie cista bo sie packa, ale w formie deseru- ten przepis to mój ulubiony- nie znam osoby w rodzinie której by nie smakowało, no i zawsze wychodzi ;) http://www.uwielbiam.pl/przepisy/przegladanie/deser-tiramisu z tym że "serek smietankowy" o którym mowa w przepisie to musi byc mascarpone, z innym to juz nie to samo

http://www.ksiazka-kucharska.pl/przepis/4044/Baklawa,-baklawa-,-baklava/ - baaardzo słodkie, ale podane w małych porcjach z gorzką kawą jest przepyszne :) (oprócz orzechów można też dodać migdały, daktyle i inne bakalie)
> ja na deser zrobiłabym tiramisu- ale nie takie w
> formie cista bo sie packa, ale w formie deseru-
> ten przepis to mój ulubiony- nie znam osoby w
> rodzinie której by nie smakowało, no i zawsze
> wychodzi ;)
> http://www.uwielbiam.pl/przepisy/przegladanie/deser-tiramisu
> z tym że "serek smietankowy" o którym mowa w
> przepisie to musi byc mascarpone, z innym to juz
> nie to samo

robiłam podobnie i polecam!
Pasek wagi
Nie wiesz jacy są rodzice Twojego partnera? Może lubię zwykłe, polskie potrawy a nie jakieś urozmaicenia?
Ja bym postawił na rosół jeżeli chodzi o zupę, bo to większość lubi. Nie każdy zaś lubi brokuły/grzyby/ nasiona strączkowe itd.
> Nie wiesz jacy są rodzice Twojego partnera? Może
> lubię zwykłe, polskie potrawy a nie jakieś
> urozmaicenia?Ja bym postawił na rosół jeżeli
> chodzi o zupę, bo to większość lubi. Nie każdy zaś
> lubi brokuły/grzyby/ nasiona strączkowe itd.

Wiem, dlatego chcę zrobić coś czego nie jedli i mogli spróbować nowych smaków. 
Pasek wagi
> ja na deser zrobiłabym tiramisu- ale nie takie w
> formie cista bo sie packa, ale w formie deseru-
> ten przepis to mój ulubiony- nie znam osoby w
> rodzinie której by nie smakowało, no i zawsze
> wychodzi ;)
> http://www.uwielbiam.pl/przepisy/przegladanie/deser-tiramisu
> z tym że "serek smietankowy" o którym mowa w
> przepisie to musi byc mascarpone, z innym to juz
> nie to samo

To mam już jedną opcję na deser. Dziękuję 
A jakieś inne propozycje? Coś owocowego? Zapomniałam napisać, że nie chciałabym robić placka ze względu na niesprawny całkowicie piekarnik (zapiekanka myślę, że jeszcze wyjdzie ale z plackiem wolę nie ryzykować)
Pasek wagi

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.