Temat: Które imię?

Lidia, Emilia, Aniela - które imię wybrałybyście dla córeczki? Wszystkie pasują do nazwiska, syn ma na imię Dominik. Ja jestem chyba najbardziej za Anielką :) jakoś urzekło mnie to imię :p

Pasek wagi

pau000 napisał(a):

homealone napisał(a):

Aniela! 

Lidia, Lidka - brzmi jakoś za twardo, nawet zdrobnienie 

Emilia - niby ładne, ale zbyt popularne 

zrobimy losowanie między Anielą a Emilia :) ja chcę Aniele a mąż mówi że może być Emilia ... O i taką mamy zgodność :p

Jedno i drugie imię ładne, Anielka kojarzy mi się z aniołkiem! 😁

Uzytkownik4727186 napisał(a):

pau000 napisał(a):

homealone napisał(a):

Aniela! 

Lidia, Lidka - brzmi jakoś za twardo, nawet zdrobnienie 

Emilia - niby ładne, ale zbyt popularne 

zrobimy losowanie między Anielą a Emilia :) ja chcę Aniele a mąż mówi że może być Emilia ... O i taką mamy zgodność :p

Jedno i drugie imię ładne, Anielka kojarzy mi się z aniołkiem! ?

no właśnie mi też :p

Pasek wagi

Tonya napisał(a):

Mi się podoba Emilka. 

U mnie będzie Laura :) zastanawiałam się jeszcze nad Antoniną i Gloria, ale mąż mnie uprzedził i oznajmił wszystkim, że będzie Laura :D

Mam Laure i Glorie w otoczeniu 🤩 Antonina strasznie oklepana wg mnie. 
Glorie nazywają Glorka a to już mi się nie bardzo podoba. 
Podoba mi się tez Saskia ale nie wiem czy istnieje w Polsce.

Emi popularne, pozostałe mniej. Lidka najmniej mi się podoba. Ostatnio spotkałam się z imieniem Aniela u syna w klasie i mi się spodobało. Tylko, że nie ma nic wspólnego z aniołkiem 😁 bardziej jest krnabrym dzieckiem niż grzecznym. Lubi postawić na swoim. Kiedyś nie zwróciłabym na to imię uwagi, teraz mogłabym tak nazwać córkę. Także z tych 3 wybieram Anielke. 


Pasek wagi

Sama chciałam nazwać córkę Aniela, jakoś mnie urzekło to imię. W sumie stanęło w końcu na innym imieniu, ale Aniela brzmi uroczo :)

Pasek wagi

madziutek.magda napisał(a):

Emilia jest słabe do zdrobnień. Małą dziewczynkę można nazywać Emilką, ale już np. miałam na studiach koleżankę Emilię. Nie pasowało jakoś mówić do niej Emilka, a znowu Emilia brzmiało bardzo nobliwie. 

Aniela ładne. 

Lidia zdrabnia się do Lidzi, mnie to tak średnio się podoba, ale to już tylko subiektywne odczucia. 

och jak ja nie cierpię zdrobnień :D. Nie chodzi mi o dodanie -ku/-ko na końcu kiedy się do kogoś zwraca, bo czasami to naturalne, ale robienie zupełnie inaczej brzmiącego tworu np. Ola z Aleksandry, czy Kuba z imienia Jakub, Krzyś z Krzysztofa, Madzia z Magdaleny ;). Chyba, że ktoś się sam tak przedstawia, bo oczywiście nalezy zwracać się do człowieka tak, jak je nam podaje.  

Specjalnie wybrałam dla syna imie, które zdrobnień nie posiada, a i tak niektórzy próbują tworzyć jakieś koszmarki. 

Z tych trzech najbardziej mi sie podoba Lidia. 

Uzytkownik4727186 napisał(a):

menot napisał(a):

Ponoć imiona, jakimś cudem, korelują z wyglądem. Często ludzie potrafią z listy imion wybrać to należące do danej osoby bijąc czystą statystykę. Inaczej sobie wyobrażamy Michała a inaczej Dominika.Ponoć również bardziej sympatyczni wydają się nam ludzie, którzy mają imię "zgodne z twarzą". A ponieważ siłą rzeczy nie wiesz jak będzie wyglądać twoja córka, to dobierasz imię do siebie i swoich rysów (i tak podświadomie robi wielu rodziców, wybierają imię, które im się podoba dla nich samych).Dla mnie Lidia i Aniela to kompletnie inne kobiety - i z wyglądu i z charakteru :DGdybym znała tę teorię o twarzach i imionach to bym przepchnęła moją opcję imienia dla córki,a nie mężową - pasowałoby jej lepiej, bo to było imię, które sama chciałam mieć jako nastolatka :D

Pewien Amadeusz z sąsiedztwa, wyrósł na kibola, a zawodowo zajmuje się windykacją chwilówek, kawał karka, chyba cud się nie wydarzył i korelacja kompletnie nie wyszła. ??

Bo to działa w drugą stronę :D Imię nie wpływa na charakter - po prostu ludzie o imieniu pasującym do twarzy wydają nam się sympatyczniejsi. 

"Wykazano również, że efekt pojawia się, gdy słowa do sparowania są istniejącymi imionami, co sugeruje, że pewna znajomość bodźców językowych nie eliminuje efektu. Badanie wykazało, że osoby będą kojarzyć nazwy takie jak „Molly” z okrągłymi sylwetkami oraz imiona takie jak „Kate” z ostrymi sylwetkami. Co więcej, osoby będą kojarzyć różne cechy osobowości z dowolną grupą nazw (np. niefrasobliwość z „okrągłymi imionami”; determinację z „ostrymi imionami”). Może to wskazywać na rolę abstrakcyjnych koncepcji w efekcie."

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Emilka będzie za kilkanaście lat tym, czym teraz "Julka", może nie skończy jak "Grażyna" bo to jednak stare imię no ale zdecydowanie zbyt popularne. Lidia może być,  wystarczajaco rzadkie choć jak dla mnie brzmi tak sobie, Aniela zdecydowanie najfajniejsze. Nie kojarzy mi się z aniolkiem, jesli już to z takim z pazurem.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.