Temat: Wstawaj o 5 rano, a zostaniesz człowiekiem sukcesu!

Luźny temat do dyskusji. 

Ile się naczytałam o dobrodziejstwach wstawania o piątej - już nie zliczę. Mnóstwo poradników, artykułów internetowych czy coachów zachwala pobudki o tej właśnie porze, wskazując ich dobroczynny wpływ na nasze życie w wielu różnych płaszczyznach, ale głównie zawodowej/rozwojowej. 


Zwlekanie się z łóżka "kiedy jeszcze cały świat śpi" urosło do nieomal mistycznego sposobu na poprawę jakości... Cóż, wszystkiego. Jestem ciekawa czy słyszałyście o tym, a jeśli tak - jak się zapatrujecie na rozliczne zalety wstawania o piątej? Serio coś w tym jest czy to waszym zdaniem godzina dobra jak każda inna?

Pasek wagi

Dla mnie to bzdura, wstaje o 5.00 w tygodniu żeby się przygotować do pracy. Często bo nie zawsze popołudniami przesypiam 2h bo jestem tak zmęczona, w efekcie moja produktywności w domu jest bliska zeru… czasem nie mam siły nawet obiadu zrobić, jeśli mogę pospać chociaż do 6.00 oraz więcej od razu jest lepiej w dzień. Potrzebuje 9h snu aby normalnie funkcjonować w dzień i mieć energię do późnego wieczora. 

Pasek wagi

SoonYouWillDie...AndThanWhat napisał(a):

no trzeba znać odniesienie - założenie tej godziny określa "normalne" wstawanie ok 6 - więc zyskujesz godzinę. trzeba wiedzieć też na co tą godzinę spożytkować - w tym założeniu poświęcasz ją tylko sobie. robisz medytacje, plany rozwojowe, nauka ale tylko taka bonusowa na przyszłość, ćwiczenie - potem w ciągu dnia nie każdy ma na to czas. Nie chodzi o wstawanie na 5 do pracy, nie chodzi o zrobienie porządku w domu, na co dzień wcześniej nie było czasu, nie chodzi o projekt do pracy. To skupienie tylko na sobie i tylko wtedy to ma sens.

Zapewne o to w tym  chodzi. Ważne jest by znaleźć w ciągu dnia godzinę dla siebie. Zrelaksować się i wyciszyć, zredukować stres, spokojnie przemyśleć swoje zadania i zrobić plany jak najlepiej się realizować. Ktoś znajdzie na to czas wieczorem przed pójściem spać, inny zrobi to rano po przebudzeniu. Pora dnia czy godzina nie jest najważniejsza. 

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.