Temat: Kolorowa umywalka

Czy ktoś z was posiada kolorową umywalkę z ceramiki? Są teraz ceramiczne w różnych barwach od intensywnych po imitujące materiały naturalne- czy użytkuje się jak zwykła biała? czy kolory nie blakną, nie widać osadu z wody (zakładając mycie tak samo regularnie jak białej). A może ktoś ma umywalkę z naturalnego kamienia polerowanego wewnątrz lub w całości-jak taka się sprawdza? Planuję zmianę dwóch umywalek i zastanawiam się nad takimi niestandardowymi.

Miałam niebieską umywalkę, wannnę, wc i prysznic - po poprzednich właścicielach. I bardzo odradzam, widać było kamień i każde chlapnięcie wody. Jakościowo były bez zarzutu ale użytkowało się fatalnie.

Ja mam zlewozmywak w kolorze czarnym i rzeczywiście widać na nim bardziej kamień i osad niż na białej umywalce w łazience. Właściwie codziennie trzeba go przecierać - po każdym użyciu.

Kurczaczki, szkoda... Zlewozmywak mam beżowy i sprawdza mi się o wiele lepiej niż stalowy,pięknie sie myje, ale jest to całkiem inny materiał(matowy) niż ten który widzę na ceramicznych umywalkach.

Wygladaja super kolorowe:) 


Ze wszystkim co ładnie wygląda jest więcej roboty:P(czy czarne zlewy, czarne baterie, ciemniejsze kolory i woda to chyba to co najciężej utrzymać). więc jak Ci się podoba to przygotowałabym się że będzie więcej czyszczenia i tyle. 

Mam czarny zlew i rzeczywiscie widać kamień, jak przeschnie (tylko to nie jest ceramika, tylko niby "granit" - konglomerat na granicie i chyba żywicy). Widziałam taki sam zlew w beżu po kilku latach użytkowania i wygląda kiepsko - ma brązowe zacieki i nie da się go doczyscic. Ale możliwe, że jest kiepskiej jakości.

Co do kolorowych umywalek: użytkuję okazjonalnie dość leciwą umywalkę i toaletę w kolorze brązowym. Na umywalce zacieki z pasty były widoczne, ale nie było źle. Ubikacja była z kolei dość łatwa w utrzymaniu i na pewno nie widać w niej tak bardzo osadów z kamienia jak w białej. Problem w tym, że sama w sobie nie wygląda jakoś super estetycznie, jak to często bywa z rzeczami w kolorze burego brązu:)

Pasek wagi

Dzięki za odpowiedzi,chyba znalazłam sposób na kamień-założę filtr do osmozy... :)

umywalka z kamienia może być stosunkowo trudna do utrzymania w czystości. Pamiętaj, że do kamienia stosuje się specjalne środki, a nie np cilit. Niektóre rodzaje kamienia wchłaniają plamy. Kolorowej ceramiki bym się bała. Ceramika to ceramika. Na ciemnych kolorach zawsze bardziej widać osad z mydla, czy kamień, to normalne. Możesz wybrać z miarę jasne kolory i założyć filtr i po sprawie. Ja jestem bardzo zadowolona z filtra do wody, bo w końcu mam czysta kabinę prysznicową i jej mam kamienia na bateriach. Filtr naprawdę ułatwia życie. Minusem jest jedynie inny smak wody. Herbata z przefiltrowanej smakuje gorzej. 


Pasek wagi

Tak, też słyszałam to o herbacie i kawie :((....Z drugiej strony na zachodzie podobno normą jest takie oczyszczanie wody w domach żeby pić czystą z kranu, a nie kupować tony butelek plastikowych. Z kabiną na szczęście nie mam problemu bo wyrobiłam nawyk odurzania jej po każdym użyciu i osuszania-mam ciemnoczekoladowe płytki na części i po wcześniejszych doświadczeniach z kamieniem z wody postawiłam na dokładne osuszanie-działa od 3 lat idealnie. Ale ręce jednak myje się częściej więc umywalkę trudno sto razy dziennie odkurzać ;) Tak, kamień wiem, że nie można kwasami traktować, tylko łagodne środki-na razie ciągle oglądam przeróżne rozwiązania,wpuszczone w blat, z odpływami liniowymi, nablatowe ale dosunięte tak do ściany, że kran jest montowany jak dawniej-na ścianie..im dłużej oglądam tym trudniej wybrać.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.