Temat: peeling kwasami

mam groupon na 3 zabiegi kwasami u kosmetyczki. Nie wiem jak ustalić termin-jak wygląda skóra od razu i pare dni po zabiegu? można się malować? kurcze, od pon do pt jestem na uczelni, a w weekendy pracuję, więc zawsze muszę 'jakoś' wyglądać..podzieli się któraś doświadczeniem?

Hej nie wiem jakie kwasy i jakie stężenie, ale moja koleżanka była na takim peelingu. 
Po zabiegu miała całą czerwoną twarz, wyglądało to jakby była sparzona, cała w obrzęku. Nie wiem czy tak miało to wyglądać, czy dobrała jej zbyt duże stężenie kwasu, czy miała zbyt wrażliwą skórę.. ale 2 tygodnie miała wyjęte z życia, bo nawet do pracy nie mogła przyjść, tak koszmarnie wyglądała.
A w jakiej odległości czasowej się te zabiegi wykonuje? jeden od drugiego? moja koleżanka była na pierwszym, i na pewno na drugi już nie pójdzie.

Pasek wagi

zalezy jaki kwas, ja bym nie szla do kosmetyczki tylko dermatolog albo lekarza kosmetologa :) i wazniejsze od pozniejszego wygladu powinno byc dla Ciebie to, ze trzeba sie chornic przed sloncem pozniej

Pamiętajmy, że marzec i kwiecień to czas kiedy słońce zaczyna już coraz mocniej świecić a kwasów nie mozna wykonywać wiosną i latem mimo że chodzą pogłoski że kwas migdałowy jest dozwolony w lecie to tak naprawdę nie jest to naukowo potwierdzone jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Wysokie nasłonecznienie jest przeciwwskazaniem bezwzględnym ponieważ niesie bardzo wysokie ryzyko wystąpienia przebarwień. Nawet po wykonaniu peelingów chemicznych czyli kwasów,  jesienią i zimą należy przez okres od 2 tyg do miesiąca używać grubą warstwę kremu z filtrem 50+ ponieważ naskorek musi się zregenerować a krem z filtrem ma zapobiegać powstawaniu przebarwień. 

Co do wyglądu po zabiegu . Wszystko zależy od stężenia kwasu, ph kwasu, rodzaju kwasu i jego wielkości cząsteczki, czasu pozostawienia na skórze oraz radzaju cery (nigdy nie wiemy jak skóra na dany kwas zareaguje). W większości przypadków skóra chwila po zabiegu jest zaczerwieniona mówimy tutaj o kwasach kosmetycznych czyli takich których pH nie może być niższe nić 3,5 ( im niższe ph tym silnieejsze działanie) Po pewnym czasie czyli od godziny do kilku godzin zaczerwienienie powinno zniknąć. Po 2-3 dniach naskórek może się łuszczyć u jednych silniej u innych mniej zauważalnie ( nigdy nie wolno odrywać złuszczonych płatów naskórka mogą powstać blizny i przebarwienia naskórek ma sie złuszczyć samoistnie nie wolno stosować peelingów.) Po 24 h można się malować ale trzeba pamietać o filtrach. Kwasy najlepiej zrobić w serii kilku zabiegów bo to daje najlepsze efekty. 

PAMIĘTAJ 

Jest to zabieg który powinny wykonywać osoby wykształcone w tym zakresie bo chwila nieuwagi może się zakończyć bardzo źle. 

pieknyusmiech napisał(a):

Hej nie wiem jakie kwasy i jakie stężenie, ale moja koleżanka była na takim peelingu. Po zabiegu miała całą czerwoną twarz, wyglądało to jakby była sparzona, cała w obrzęku. Nie wiem czy tak miało to wyglądać, czy dobrała jej zbyt duże stężenie kwasu, czy miała zbyt wrażliwą skórę.. ale 2 tygodnie miała wyjęte z życia, bo nawet do pracy nie mogła przyjść, tak koszmarnie wyglądała. A w jakiej odległości czasowej się te zabiegi wykonuje? jeden od drugiego? moja koleżanka była na pierwszym, i na pewno na drugi już nie pójdzie.

Z twojej wiadomości wynika że koleżanka albo miała źle zneutralizowany kwas i cząsteczki kwasu dalej penetrowały w głąb skóry i doszło do oparzenia lub miała wykonywany medyczny peeling chemiczny czyli zabieg z czystymi kwasami o wysokim stężeniu od 50-70 %  i o niskim pH około 1 lub mniej. W przypadku tej 2 opcji taki zabieg może wykonywać kosmetolog z certyfikatem do tego zabiegu lub lekarz. 

Peeling kosmetyczny to max. 30% kwas, ja nie miałam po nim żadnych zaczerwienień. Z tym, że moja kosmetyczka robiła naprawdę dobry zabieg z maską kojącą. Po kilku peelingach w serii znaczna poprawa cery. Jeśli boisz się jednak, że coś pójdzie nie tak to umów się na zabieg w piątek, weekend przesiedzisz w piwnicy lub na strychu a w poniedziałek będzie już ok :D.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.