- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
25 czerwca 2018, 23:33
Witam, będę bardzo wdzięczny za pomoc w wypełnieniu ankiety na temat MITÓW ŻYWIENIOWYCH u osób aktywnych fizycznie. Myślę, że zaciekawi to was równie mocno jak mnie :). Za kilka dni będę również aktywny tutaj, w razie jakiś pytań dotyczących żywienia, treningów, czy problemów zdrowotnych bardzo chętnie odpowiem :)
https://docs.google.com/forms/d/18WDGmRkNX_8KVHr01... - Ankieta "Prawdy i mity żywieniowe u osób aktywnych fizycznie"
Pozdrawiam
Edytowany przez Filolunch 25 czerwca 2018, 23:33
25 czerwca 2018, 23:48
Aż nie wypełniłam tej ankiety, bo za dużo pytań było bez kontekstu i na większość odpowidziałabym "zależy od sytuacji" także no..
Czy ziemniaki tuczą? Jak się źre na okrągło i w dużych ilościach, smażone na głębokim tłuszczu i nic poza tym to tak. Jeśli się zje 2 do obiadu to nie. / No i tak mogłabym na 3/4 pytań.
25 czerwca 2018, 23:50
A mi się ankieta podoba, choć jestem na 99% przekonana, że wiele odpowiedzi, których autor nie uważa za mity są mitami :D
25 czerwca 2018, 23:55
Aż nie wypełniłam tej ankiety, bo za dużo pytań było bez kontekstu i na większość odpowidziałabym "zależy od sytuacji" także no.. Czy ziemniaki tuczą? Jak się źre na okrągło i w dużych ilościach, smażone na głębokim tłuszczu i nic poza tym to tak. Jeśli się zje 2 do obiadu to nie. / No i tak mogłabym na 3/4 pytań.
Chyba wszystko tuczy w nadmiernych ilościach. Poza tym pytanie jest o ziemniaki, a nie o ziemniaki z dodatkami itp.
P.S.
Ja codziennie jem 200 g ziemniaków i jestem szczupła. Dla mnie nie ma obiadu bez ziemniaków.
25 czerwca 2018, 23:57
W kwestii ziemniaków, krążyło i krąży przeświadczenie, że są "tuczące" bez względu na ilość spożywania ich. Po prostu są niezależnym produktem wzmagającym lipogenezę z argumentu najczęściej - bo tak :)
Jeśli jakieś inne pytania są niepewne to chętnie odpowiem :) Pytanie nr 23 może być niejasne. Z założenia miały być wymienione 4 produkty, jednak widzę, że większość osób sama klasyfikuje co uważa za swoje zdrowe i niezdrowe produkty.
Pracę mam już właściwie gotową, więc również jak ktoś ma pytania związane z prawidłowymi odpowiedziami na nie, też chętnie rozwinę temat :)
25 czerwca 2018, 23:59
Gotowe, fajna ankieta ale te małe nieścisłości w pytaniach mogą mylić odpowiadających np. te ziemniaki one nie tuczą, gdy jemy je samodzielnie bez białka czyli ryba, mięso i bez tłuszczu lub traktujemy je jak warzywny dodatek tj. 1 lub 2 ziemniaki do mięsa. Zakładam, że w ankiecie miałeś na myśli same ziemniaki ugotowane bez tłuszczu.
26 czerwca 2018, 00:10
W kwestii ziemniaków, krążyło i krąży przeświadczenie, że są "tuczące" bez względu na ilość spożywania ich. Po prostu są niezależnym produktem wzmagającym lipogenezę z argumentu najczęściej - bo tak :) Jeśli jakieś inne pytania są niepewne to chętnie odpowiem :) Pytanie nr 23 może być niejasne. Z założenia miały być wymienione 4 produkty, jednak widzę, że większość osób sama klasyfikuje co uważa za swoje zdrowe i niezdrowe produkty. Pracę mam już właściwie gotową, więc również jak ktoś ma pytania związane z prawidłowymi odpowiedziami na nie, też chętnie rozwinę temat :)
W sensie, że w ankiecie mały być wymienione i trzeba było je sklasyfikować? Bo tam nie ma nic do wyboru, stąd pewnie każdy swoje wciska.
Ja tam mam bardziej problem z tym, że na sporą część pytań mogłabym odpowiedzieć "Nie mam bladego pojęcia i w życiu się nad tym nie zastanawiałam". Swoją drogą, co to za mit/nie mit z octem jabłkowym? Że niby jak on oddziałuje na odchudzanie.
26 czerwca 2018, 00:18
Tak, miały być wymienione, jednak usunąłęm je przy wybieraniu z listy opcji "wyboru".
Zwykło się mawiać, że ma on wspomagać przede wszystkim redukcję masy ciała stosując go szczególnie na czczo. Jednak jego prozdrowotna właściwość w tym przypadku może być przeceniana, gdyż może on powodować pośrednio hamowanie apetytu ze względu na to, że podrażnia on przełyk i śluzówkę żołądka prowadząc do stanu zapalnego, przez co hamuje apetyt --> w konsekwencji możemy przyjąć mniej pożywienia w ciągu doby, co pośrednio zaowocuje nieco lepszym wskaźnikiem przy "odchudzaniu". Ponadto kwas octowy w nim zawarty powoduję korozje szkliwa i może powodować nudności. Jednak co się tyczy zalet, może być pomocny u np: diabetyków gdyż bardzo wiele badań wskazuje na zmniejszenie odpowiedzi glikemicznej po spożytym posiłku w ciągu doby o 20-30%, oraz po wieczornym posiłku z rana zmiany wynoszą 4%.
26 czerwca 2018, 00:53
Noo o occie to i ja słyszałam. Kiedyś piłam ale bardziej ze względu na zdrowie a nie odchudzanie. Nie zauważyłam szczególnej różnicy, więc mimo wielu (oj wielu) dobrych opinii ja tam myślę że to pic na wodę
A gdzie można zobaczyć "prawidłowe odpowiedzi"? Chętnie bym sobie spojrzała :)