- Dołączył: 2010-04-18
- Miasto: Opole
- Liczba postów: 595
14 marca 2011, 00:21
Mam pytanie do tych dziewczyn, które duzo schudły i mają doświadczenie.
Zaczynałam z wagą 79kg. Schudłam do 69 kg. Poszło to dosyć szybko ponieważ to były kilogramy, które były dosyć świeże, bo przytyłam w ciągu pół roku, a po drugie pierwsze kilogramy szybko lecą. Ostatni raz ważyłam 57kg 5 lat temu także podejrzewam, że ciężko bardzo będzie do tej wagi wrocić. Za 15 tygodni jadę na wakacje i moim marzeniem jest ważyć 54kg. Czy jest to możliwe, że schudnę 16kg w 15 tygodni? Wychodzi trochę ponad kilogram tygodniowo. Ile godzin dziennie bym musiała ćwiczyć i ile kalorii spożywac?
Jestem w stanie wszystko zrobić (ćwiczyć nawet 4h) byleby schudnąc tyle opórcz prechodzenia na jakieś Dukany czy tam inne diety cud.
Pomóżcie proszę. Nie chcę mydlenia oczu i podbudowywania mnie tylko szczerej opinii.
Dziękuję ;)
- Dołączył: 2010-02-04
- Miasto: Warszawa
- Liczba postów: 189
14 marca 2011, 01:38
Moze wez z Dukana to co ci odpowiada, zwieksz ilosc protein, jedz warzywa, zrezygnuj ze slodyczy i ogranicz owoce. Staraj sie jesc czesto, co 2 - 3 godziny ale male porcje. Ja jestem akurat zwolenniczka Dukana, bo ta dieta najbardziej mi odpowiada. 16kg w 15 tygodni to sporo ale jest mozliwe, dziewczyny tu tyle chudly - i to zdrowo sie odzywiajac jednak musi zostac wprowadzona dosc znaczna ilosc cwiczen Bieganie i szybki marsz to zabojcy tluszczu a w domu muzyka na full i tancz kiedy tylko mozesz. Na pewno sie uda jezeli sie zawezmiesz a jezeli nie zrzucisz16kg tylko 10 czy 5 to tez lepiej niz nic. Pamietaj tylko zeby odchudzac sie zdrowo i rozsadnie. Przesada nie jest wskazana a na wakacjach lepiej miec male kraglosci i czuc sie dobrze niz byc szarym wiorem, ktory na nic nie ma sily. Pozdrawiam, ubytku kilogramow zycze i wspanialych wakacji!
14 marca 2011, 07:13
ja bym się nie nastawiała na tak duży spadek. lepiej wziąć sobie za cel np. 10 kg, żeby później nie być zawiedzionym. zwłaszcza że mogą dopaść Cię zastoje, mimo że będziesz ładnie trzymała się diety. :)
14 marca 2011, 07:39
Ja myślę że uda Ci się , przy diecie 1300-1500+ ćwiczenia zgubić te 16kg :)
- Dołączył: 2009-05-31
- Miasto: Happiness
- Liczba postów: 3525
14 marca 2011, 07:57
> ja bym się nie nastawiała na tak duży spadek.
> lepiej wziąć sobie za cel np. 10 kg, żeby później
> nie być zawiedzionym. zwłaszcza że mogą dopaść Cię
> zastoje, mimo że będziesz ładnie trzymała się
> diety. :)
Dokładnie
- Dołączył: 2010-07-31
- Miasto: Warszawa
- Liczba postów: 7622
14 marca 2011, 09:11
Teoretycznie jest mozliwe osiagniecie takiego celu,ale pojawiaja sie zastoje podczas odchudzania i nic sie na to nie poradzi.
- Dołączył: 2010-08-16
- Miasto: Warszawa
- Liczba postów: 138
14 marca 2011, 09:24
Ogólnie to nie rozumiem, dlaczego wiele dziewczyn chce schudnąć tak dużo w krótkim czasie. Jeśli schudniesz tak szybko 16 kg to twoja skóra nie będzie jędrna, to jest po prostu niemożliwe, więc siłą rzeczy nie będziesz chciała się pokazywać w bikini (chyba, że nie wybierasz się na plażę, bo w sumie to nie wiem). Nie da się schudnąć zdrowo z aż tylu kilogramów, które w dodatku zbierało się dość długo. Lepiej po prostu ogranicz fast foody i słodycze, ćwicz i ujędrniaj skórę, na pewno schudniesz, może nie 16 kg ale przynajmniej bez szkody dla zdrowia. Powodzenia :)
- Dołączył: 2010-10-01
- Miasto: Łyszkowice
- Liczba postów: 6
14 marca 2011, 09:28
Nie chcę Cię jakoś zniechęcać, ale mało prawdopodobne, chociaż nie niemożliwe, ale będzie z tego więcej szkody niż pożytku, zwłaszcza możesz odczuć to na skórze.
Co do dukana - ja jestem na nim od 6.11 i zjechałam do tej pory 12,6 kg. Oczywiście nie sama dieta bo również aerobik + ćwiczenia w domku (200 brzuchów, motylek na ramiona, motylek na uda). O ile na początku dawało radę i 1 kg na tydzień ładnie szedł w dół to ostatnie 3 kg zrzucam o wiele wolniej jakieś 0,5 kg na 3 tygodnie. Jak powiedziała mi moja instruktorka aero - im bliżej właściwej wagi tym wolniej idzie i to jest jak najbardziej normalne. Poza tym przy ćwiczeniach rośnie masa mięśniowa, więc nie bardzo patrz na wagę, ale raczej na obwody ciała i ogólny wygląd. Ja w tej chwili ważę 62,9 kg, a nikt nie wierzy, że aż tyle.
14 marca 2011, 09:36
jest możliwe.... a 1 kg tygodniowo to jest wcale dużo.... jednak na początku waga będzie Ci szybko spadała... póżniej coraz wolniej i nie możesz się poddawać;D