Temat: Czy to możliwe, że gdy ponownie przytyłam wygląd mojego ciała pogorszył się jeszcze bardziej niż przed dietą?

byłam na diecie, raczej zdrowej. W 5 miesięcy schudłam 10kg

Ostatnio przytyłam 4... Może już i więcej kilogramów przez straszną chcice na różnorakie kaloryczne produkty(najbardziej te mleczne, ale też na słodkie)

Mam wrażenie że przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety moje ciało wyglądało lepiej niż teraz... Teraz jest ohydne... Uda to masakra, brzuch szkoda gadać... Nawet twarz! 

Co jest grane?

Pasek wagi

jesli popalilas miesnie i/lub sie glodzilas to jak najbardziej mozesz wygladac gorzej

głodzić się? W żadnym razie! Jadłam zdrowo i mniej ale nie głodziłam się. Na diecie na której byłam staralam się ćwiczyć i co piątek biegałam 

Pasek wagi

wazne tutaj ile kcal  bo zdrowo to pojecie wzgledne

wystarczało mi od 800 do 1000, czasem sięgało 1100 ale zdarzały się też dni po 600 kalorii

Pasek wagi

Banalfuchs napisał(a):

wystarczało mi od 800 do 1000, czasem sięgało 1100 ale zdarzały się też dni po 600 kalorii

no to masz odpowiedź ;)

Banalfuchs napisał(a):

wystarczało mi od 800 do 1000, czasem sięgało 1100 ale zdarzały się też dni po 600 kalorii

(smiech)

Pasek wagi

Banalfuchs napisał(a):

wystarczało mi od 800 do 1000, czasem sięgało 1100 ale zdarzały się też dni po 600 kalorii

bardzo zdrowo XD

masz odpowiedz organizmu na glodowki

popalilas miesnie organizm zaczal magazynowac tluszcz na gorsze czasy. ze zlym skladem zawsze wyglada sie zle

Organizm ma swoja "logike". Ograniczylas kalorie drastycznie - wiec bylas na diecie wykonczeniowej - organizm zareagowal spalaniem miesni zamiast tluszczu. Niestety, poszly ci tez miesnie serca - czego nie widac, ale "normalnie" powinnas sie tez szybciej meczyc, o czym nie wspomnialas.  Teraz, jak logika wskazuje, jestes na etapie jojo i po prostu tyjesz, przepraszam, ze tak mowie, ale niby dlaczego mialabys byc wyjatkiem i mialabys nie przytyc do wagi wiekszej niz przed rozpoczeciem odchudzania o jakies minimum 10 - 30%. Cokolwiek zjesz, organizm zamieni to w tluszcz, bo dostal informacje, ze chcesz go wykonczyc.

Najpierw zapewne liscie sałaty z jogurtem light, przy niedobrze kalorycznym przez 5! miesiecy potem cukrogenne białka mleczne z cukrem. Niby jakim cudem masz wyglądać dobrze?

Jeśli na diecie 1000 kcal w 5 miesiecy schudłaś tylko 10 kilo, musiało być kiepsko z Tobą już przed dietą. 

Przepis na choćby częściową naprawę szkód wygląda tak: 

1. Prawdziwe jedzenie, w ostateczności moze byc dietetyk, jeśli sama nie potrafisz jeść.

2. Psycholog.

3. A jak już sie fizyznie odkujesz to dużo ruchu. Ruch dobrze robi na głowę. Żebyś już nie wpadała więcej na takie pomysły jak 5 miesięcy wczesniej.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.