Temat: Czy kurczak/indyk jest na pewno zdrowy?

Wiadomo w 21 wieku mięso w większości jest hodowane przemysłowo a więc faszerowane różnego rodzaju lekami, antybiotykami i sterydami aby szybko rosło...czy znaczy to że zjadając takiego kurczaka wprowadzamy ten cały syf do swojego organizmu..te leki, sterydy itp?

Kurczak to najgorsze mięso. Kiedyś jedliśmy często ale odstawiliśmy bo mojej kilkuletniej córce i mężowi piersi zaczęły rosnąć. Po paru miesiącach odwyku problem znikł. Indyka nie da się tak faszerować bo jest delikatny i by zdechł (chyba że już coś wymyślono by ominąć ten problem). Teraz kurczaka jemy sporadycznie.

Pasek wagi

tak się mówi,że indyk delikatniejszy, ale to własnie jego trzeba faszerować lekami i antybiotykami żeby w ogóle wyrósł, bo rzeczywiście jest bardzo delikatny i po prostu takie hodowlane to by pewnie w ogóle w większości nie doczekały chwili kiedy już się nadaje na ubój.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.