- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
8 lutego 2020, 09:41
Od początku stycznia ćwiczę 3/4 x w tygodniu +chodzę na bieżni , jem około 1800 kcal , schudlam jedynie jakieś 1-2 kg a cm nie zmienily się ( ważę 91 kg ,174 cm wzrostu ) co mam dalej robić ?
8 lutego 2020, 09:49
widać masa ludzi ma tego typu problemy. Ja mam to samo i jeszcze do końca nie wiem dlaczego.
8 lutego 2020, 10:04
Obserwacja jest najważniejsza. Zapisuj wszystko dokładnie. Każdy łyk wszelakich napojów, kaw itd. I każdy kęs jedzenia wsadzany do buzi. Jeśli rzeczywiście niczym nie psujesz diety i po tygodniu nie zauważysz zmian, zrobiłabym badania, czy wszystko w organizmie gra jak należy.
8 lutego 2020, 10:10
Obserwacja jest najważniejsza. Zapisuj wszystko dokładnie. Każdy łyk wszelakich napojów, kaw itd. I każdy kęs jedzenia wsadzany do buzi. Jeśli rzeczywiście niczym nie psujesz diety i po tygodniu nie zauważysz zmian, zrobiłabym badania, czy wszystko w organizmie gra jak należy.
Jestem tego samego zdania. Jeśli nic się nie zmieni to badania, stawiałabym na tarczycowe oraz glukoza+insulina.
8 lutego 2020, 16:03
oblicz jeszcze raz cpm i ppm. Ustaw sobie z 10% deficytu i licz porzadnie kalorie. Bo czasem wydaje Nam sie ze jemy 1800 a latwo z tego zrobic wiecej. Chudniemy od deficytu, nie od cwiczen.
Edytowany przez Zaczytana90 8 lutego 2020, 16:05
12 lutego 2020, 23:49
Dokładnie tak jak to zostało opisane. Najlepiej jeśli rozpiszesz nam twoje 1-2 dni przykładowego jedzenia przez cały dzień, jak najdokładniej gramaturę posiłków. Napisz również, jak wyglądają twoje treningi, być może są one zbyt nisko intensywne lub sama objętość jest mała. Jak aktywna jesteś poza siłownią? Mam na myśli dojazdy do domu, charakter pracy, ew. spacery itp? Po zweryfikowaniu tego można zająć się badaniem kwestii takich jak właśnie insulinooporność czy problemy zależne od hormonów tarczycy, stany zapalne w obrębie jelit, przeróżne nadmiary np: sodu - obrzęki itp.
13 lutego 2020, 10:45
Ja mam podobny problem... od stycznie schudłam 2kg i waga ciągle mimo ćwiczeń i diety stoi w miejscu...
13 lutego 2020, 11:20
W takim razie tak jak pisałem wyżej, wystarczy, że opiszesz jak nadokładniej przykładowy dzień jedzenia(ilość posiłków, gramaturę posiłków w tym "przekąsek" itp) oraz treningowy (opis i rodzaj treningu, czas trwania treningu, czy w przybliżeniu poziom zmęczenia np: skalą borga -> Jak bardzo jesteś zmęczona w skali od 1-10 ażeby ustalić czy treningi przykładowo nie są zbyt nisko-intensywne).