Tytuł wpisu w pamiętniku odchudzania:
Ku pamięci


Bałagan powoduje zaburzenia przepływu energii, co często utrudnia życie domownikom.

Trudno sobie wyobrazić dom bez szafy. Tradycyjna czy nowoczesna - jest jednym z bardziej pożądanych mebli w naszym mieszkaniu. Początkowo zapełniona pojedynczymi rzeczami w miarę upływu lat staje się składowiskiem często niepotrzebnych już przedmiotów, z którymi żal nam się rozstać. Warto jednak pamiętać, że szafa nie jest studnią bez dna i dobrze byłoby robić regularny przegląd znajdujących się w niej rzeczy. Intensywne tempo codziennego życia powoduje, że najczęściej nie mamy czasu na porządkowanie własnej garderoby. Nie bez przyczyny jednak nasze prababki ż przesadną nieraz pedanterią dbały o porządek w szafach. Zgodnie z coraz bardziej popularną w naszym kraju filozofią feng shui ład panujący w domu, również w szafie, w znacznym stopniu wpływa nie tylko na samopoczucie domowników, ale i pomyślność w ich życiu. Jak się okazuje, zagracone pomieszczenia czy panujący tam bałagan utrudniają swobodny ruch energii krążącej w dpmu. Prowadzi to najczęściej do jej zastojów, a to z kolei może niekorzystnie odbić się na naszym zdrowiu.

Według feng shui lepiej mieć kilka dobrych rzeczy, niż stosy zbędnych gratów. Najkorzystniej na nasze samopoczucie wpływają uporządkowane przestrzenie. Dbajmy więc, aby nasze szafy lśniły nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz. Ubrania przechowywane w szafach powinny być ułożone w sposób łatwo dostępny. Okrycia wierzchnie (płaszcze, kurtki, żakiety) starajmy się wieszać na pojedynczych wieszakach w odrębnej szafie. Osobno zaś wieszajmy koszule, bluzki, sukienki. Przede wszystkim jednak pamiętajmy, aby przynajmniej raz w roku dokonać gruntownej selekcji garderoby! Unikniemy dzięki temu nie tylko zagracenia szafy, ale i ewentualnych zastojów energii. Według feng shui porządek przywróci nam ponadto spokój wewnętrzny i wpłynie na pomyślność podjętych decyzji. O tym jednak decyduje nie tylko ład. Jak się okazuje, ważne są również kształty oraz tworzywo, z którego zostały wykonane szafy. Najkorzystniejsze są krągłe kształty oraz miękkie materiały, np. drewno, bambus, wiklina. Takie meble zapewniają pozytywny ruch energii, a dzięki temu wpływają kojąco na domowników. Można je ustawić w dowolnej części pokoju, gdyż harmonizują z każdym kierunkiem.

Dobrze, aby szafy ze względu na liczne kanty, wytwarzające niekorzystne zawirowanie energii, stały w niszach. Wówczas jednak, aby nie dopuścić do przedłużającego się zastoju energii, powinny być wykonane z gładkiego, wypolerowanego drewna, np. mahoniu. To przyspieszy ruch energii i będzie działać pobudzająco na znajdujących się w jego pobliżu ludzi. Jeżeli zadbamy o porządek Lnie dopuścimy do zagracenia domu, to już wkrótce przekonamy się sami, że los bardziej nam sprzyja.

Co ciekawe, znawcy feng shui twierdzą, że antyki specyficznie wpływają na pokój, w którym się znajdują. Posiadają one bowiem wiele energii wchłoniętej w przeszłości. Warto więc znać ich historię, aby nie były one przyczyną zakłóceń energetycznych.

Eliza Ryszowska


Siatkę ustawiasz tak, żeby drzwi były zawsze na dolnej krawędzi i wtedy sprawdzasz. Możesz osobno zrobić dla mieszkania, a osobno dla pokoju w którym najwięcej przebywasz. To centrum odpowiada za zdrowie - ale nie wiem czemu tu nie opisali.

© Fitatu 2005-24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.