- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
© Fitatu 2005-24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
17 kwietnia 2020, 03:21
Dzień dobry-nie wiem czy jakiś Dietetyk zechcę mi odpowiedź wyślę 2 wiadomości z pytaniami o wodę -z czego 1 będzie bardziej prośbą o opinie niż pytanie-trochę się rozpiszę być może ale nie potrzebuję ogólnie jakiejś super długiej opinii -może być krótka. Chciałem zapytać czy te wszystkie opowieści wodociągów o zdrowej wodzie nie są przesadzone i tak powiedzmy trochę przereklamowane w mediach? Nie jestem tego pewien ale woda chyba nie jest w żadnym wypadku w stanie zaspokoić dziennego zapotrzebowania pierwiastków. Podam przykład 1 z producentów wód mineralnych napisał mi że gdybym chciał spożyć dzienne zapotrzebowanie wapnia z jego wody mineralnej musiałbym wypić 8 dużych butelek wody mineralnej co jest przecież niemożliwe. Poza tym większość dietetyków była zdania których pytałem że woda nie ma bardzo wysokiej przyswajalności pierwiastków większość była zdania że ma słabą albo średnią przyswajalność .Więc w związku z argumentami które podałem czy Wg Was te opowieści wodociągów o zdrowym piciu wody z kranu czy nawet przegotowanej lub mineralnej nie są lekko przesadzone i przereklamowane? Choć temat nie dotyczy odchudzania to może podzielicie się krótką czy długą opinią na ten temat . Z góry dziękuję.
17 kwietnia 2020, 10:30
Posłuchaj sobie odcinków o wodzie na kanale polimaty.
17 kwietnia 2020, 10:48
Pracuje w miejscu, które dostarcza wodę. Jest ona regularnie badana i jej jakość jest bardzo dobra, ale to pewnie też zależy od miejsca.
26 maja 2020, 15:20
By móc się odnieść do jakiegoś tematu musiałabym wiedzieć co ma Pan na myśli pisząc: "Chciałem zapytać czy te wszystkie opowieści wodociągów o zdrowej wodzie nie są przesadzone i tak powiedzmy trochę przereklamowane w mediach?"
Natomiast jestem w stanie odnieść się do przyswajalności pierwiastków z wód mineralnych. Występują tam one w formie zjonizowanej, co wpływa na to, że ich biodostępność jest wysoka. Mogą one stanowić źródło niektórych pierwiastków - "woda mineralna może dostarczać nawet 25% ilości wapnia spożytego w ciągu dnia i 17% magnezu". Taką informację można znaleźć w artykule dr n. med. Wiolety Respondek i dr n. rolniczych Iwony Traczyk Wody mineralne jako źródło wybranych składników mineralnych w diecie. Tutaj link do strony z artykułem: http://www.wodadlazdrowia.pl/pl/666/0/woda-mineralna-zrodlo-skladnikow-min-.html