Temat: jakiś pomyśl na obiad ??? we dwoje ?

hey :) 

dopiero poniedziałek :) 
ale już muszę coś wymyślić :
w piątek wieczorem mam zamiar ugotować coś mojemu "facetowi", coś hmm .. na szybko i smacznie  no i + w wersji nie zbyt kalorycznej żebym ja tez była zadowolona :) 

macie jakieś pomysły ??
to podzielcie się proszę :) 

myślałam o tym żeby zrobić taki "zdrowy fast food" czyli wersja domowa twistera z kfc :D 
dużo zieleninki pomidorków i pierś z kurczaka  
A może tortilla z grillowanym kurczakiem i mnóstwem warzyw? Sos mozesz zrobić na jogurcie naturalnym, będzie niskokalorycznie

Albo szaszłyki - z czym tam sobie chcesz - pieczone

Albo upiecz skrzydełka a la KFC i zrób kilka dipów do maczania plus np. lekka sałatka (w stylu rukola/bazylia/szpinak, prażone pestki dyni, małe pomidorki i odrobina oliwy/miodu)

Pasek wagi

Zalatana napisał(a):

A może tortilla z grillowanym kurczakiem i mnóstwem warzyw? Sos mozesz zrobić na jogurcie naturalnym, będzie niskokalorycznieAlbo szaszłyki - z czym tam sobie chcesz - pieczoneAlbo upiecz skrzydełka a la KFC i zrób kilka dipów do maczania plus np. lekka sałatka (w stylu rukola/bazylia/szpinak, prażone pestki dyni, małe pomidorki i odrobina oliwy/miodu)
dobre pomysły :) 
 tylko wiesz jest problem bo on jest strasznie wybredny .. tzn nie na diecie ale tego nie je tamtego nie je .. np. z kurczaka tylko piersi :( taki gogus :D 

a ja zawsze robię moją dietetyczną potrawkę z kurczaka, ale to raczej nie podchodzi pod taki typ fast-foodów ;D
generalnie - kurczaka pokroić w kostkę i udusić na rosole z kostki rosołowej (ok. pół litra). Wkroić papryki kolorowe wg uznania, dusić około 20 minut sprawdzając czy stale jest woda. Na koniec dodać pół puszki kukurydzy. Ugotować ryż i podawać jak gulasz, albo ugotowany ryż wymieszać z sosem :)

Lilka29 napisał(a):

Zalatana napisał(a):

A może tortilla z grillowanym kurczakiem i mnóstwem warzyw? Sos mozesz zrobić na jogurcie naturalnym, będzie niskokalorycznieAlbo szaszłyki - z czym tam sobie chcesz - pieczoneAlbo upiecz skrzydełka a la KFC i zrób kilka dipów do maczania plus np. lekka sałatka (w stylu rukola/bazylia/szpinak, prażone pestki dyni, małe pomidorki i odrobina oliwy/miodu)
dobre pomysły :)  tylko wiesz jest problem bo on jest strasznie wybredny .. tzn nie na diecie ale tego nie je tamtego nie je .. np. z kurczaka tylko piersi :( taki gogus :D 


Skąd ja to znam  Mój nie trawi gotowanych ziemniaków, kaszy gryczanej, udek kurczaka (woli skrzydełka), dań typu risotto (w sensie wszystko wymieszane), jak w daniu jest przewaga makaronu/ryżu, mielonego mięsa (zależy w czym), kotletów mielonych...
Pasek wagi

Zalatana idzie z nimi zwariować :D  prawda :D

A może zrób pizze ? Ciasto - mąka, drożdze, mleko. Sos - pomidory z puszki + przyprawy. Składniki jakie tylko chcesz. Możesz przygotować składniki które mozesz położyc na pizzy, poczekać aż chłopak przyjdzie i sobie sami ponakładać co się chce na swoje połówki :) Ty będziesz miała co chcesz i on też :D

Lilka29 napisał(a):

Zalatana idzie z nimi zwariować :D  prawda :D


No a najlepsze jest to, kiedy przez 3 godziny zastanawia się co by zjadł (nawet kiedy lodówka jest pełna, do tego są owoce, jakieś półprodukty w szafkach, twoerdzi, ze nic dla Niego nie ma), idzie do sklepu zrezygnowany, nie iwe co kupić, wraca z kawałkiem boczku/kiełbasy, smaży to, zjada z ketchupem i puenty są dwie:

- zjadł, przyjęło się, nie marudzi już
- po zjedzeniu okazuje się, że "kiełbasa była niesmaczna", nie opłacało się tego robić
Pasek wagi

Lilka29 napisał(a):

hey :) dopiero poniedziałek :) ale już muszę coś wymyślić :w piątek wieczorem mam zamiar ugotować coś mojemu "facetowi"

A czemu "facet" jest w cudzysłowie?
Szybki posiłek z piersiami z kurczaka:
Kup smacznie wygladajacy sos w sloiczku, np. jakiś tajski.
Piersi (kurczaka!) pokrój w kostkę i wrzuć na patelnię, po jakichś 10 minutach dodaj sos, podgrzewaj kilka minut.
W międzyczasie ugotuj ryż.
Do tego dowolne warzywa.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.