Temat: budyń ze słodzikem

ile słodzika dodajecie do budyniu
ja kupuję budyń słodka chwila ale jem go bardzo rzadko.. raz na miesiąc albo rzadziej
Nie używam takich sztucznych świństw jak słodzik.
Ja robie budyń z biedronki i nie daje cukru
A nie lepiej kupić sobie budyn taki żeby zalać tylko woda Słodkiej chwili 
Pasek wagi
lepiej posłodzić brązowym cukrem, niż słodzikiem :)
słodzik jest strasznie niezdrowy.

a jeśli już musisz - zazwyczaj jedna tabletka odpowiada jednej łyżeczce cukru, ale tą informację masz na opakowaniu.
moim zdaniem powinnaś rozkruszyć i powoli dosładzać, i sprawdzać, bo można łatwo przedobrzyć, według mnie słodzik jest o wiele słodszy od cukru.
A nie lepiej już dodać ten cukier? Przecież słodzik to straszne świństwo, a od łyżeczki cukru jeszcze nikt nie umarł;)
słodzik + temperatura = aktywacja komórek nowotworowych w organizmie

cukier brązowy to nic innego jak zwykły cukier, tylko barwiony. jak już tak uważamy czym cukrzymy to najlepiej trzcinowym.

albo naturalnymi dosładzaczami: ksylitol albo stewia. 


ale zamiast cudowac lepiej posłodzić tym cukrem lub kupic słodka chwile, ktora tylko zalewa sie woda i gotowe do spozycia... ;p

tatti napisał(a):

Nie używam takich sztucznych świństw jak słodzik.


ale za to pewnie używasz/używałaś innych o wiele fajniejszych świństw których jest pełno chociażby w chipsach :) ja obadałam skład swojego i nie jest źle. a 1 tabletka odpowiada 1 łyżeczce cukru:P także 1-2 na porcję;p

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.