- Dołączył: 2011-08-17
- Miasto: Warszawa
- Liczba postów: 2350
5 kwietnia 2012, 22:30
Każdy zachwala sałatkę gyros, a ja jej nigdy nie jadłam. Zamierzam zrobić ją na święta, w googlach znalazłam masę przepisów, część z pekińską, część z lodową, niektóre warstwowe, a inne mieszane, z jajkiem lub bez.... Macie jakiś wypróbowany przepis na smaczną wersję tej sałatki??? Będę wdzięczna :)
5 kwietnia 2012, 22:32
u mnie masz zdjęcia w pam jakby co.
ja na dół daję usmażona pierś z kurczaka, na to pół słoiczka ketchupu pikantnego z pudliszek, potem pokrojony w kosteczke ogórek konserwowy i pomidor na ćwiartki + cebula, na to reszta ketchupu, potem pekinka i na wierz jogurt grecki/majonez:)
- Dołączył: 2010-05-11
- Miasto: X
- Liczba postów: 4491
5 kwietnia 2012, 22:37
Ja do gyrosa nie daję pomidorów.
Robię tak: na dół pierś z kurczaka w przyprawie gyros, ketchup, jajka, ogórek konserwowy majonez lub majonez wymieszany z jogurtem, kukurydza i kapusta pekińska. Uwielbiam tą sałatkę :)
- Dołączył: 2006-06-21
- Miasto: Londyn
- Liczba postów: 469
5 kwietnia 2012, 22:56
1 glowka kapusty pekinskiej, 1 sloik ogorkow konserwowych, 2 puszki kukurydzy, 4 filety z kurczaka, 4 niewielkie czerwone cebule, przyprawa gyros, keczup, majonez
drobno kroimy ogorki, kapuste, cebule i filety z kurczaka. nastepnie pokrojone mieso smazymy na patelni z przyprawa gyros tak by mieso nabralo zlocisty kolor. po usmazeniu miesa mozemy przystapic do ukladanie skladnikow. warstwy ukladamy w nastepujacej kolejnosci liczac od dna miski:
mieso, majonez, ogorek, cebula, keczup, mieso, majonez, kukurydza, kapusta. salatka sprawdzona i zawsze smakuje :) polecam
- Dołączył: 2010-01-25
- Miasto: Lafayette In
- Liczba postów: 2525
5 kwietnia 2012, 23:22
ja to robię tak, opiszę warstwy jak lecą w misce:
sos [jogurt+majonez+czosnek+pieprz]
kapusta pekińska
mięso z kurczaka
czerwona cebula pokrojona w piórka [2 szt.]
ogórki konserwowe pokrojone w kostkę [biorę cały słoik]
kapusta pekińska
ketchup
mięso z kurczaka
kapusta pekińska tak żeby dół nie był goły :)
- Dołączył: 2010-10-13
- Miasto: Rzeszów
- Liczba postów: 498
6 kwietnia 2012, 08:04
widze że jest wiele wersji. ja robie tak:
pierść z kurczaka w przypraiw gyros
na to cebula
następnie majonez i ketchup ( można wymieszać ale warstwowo tzn. 1 majonez potem ketchu lepiej sie prezentuje)
potem ogurki konserwowe pokrojone w kostke i na to kapusta pekińska(do kapusty dodaje sos koperkowy)
nie trzeba robić jej warstowo można wymieszać... jak kto woli :)
polecam tą sałatke b.dobra w te święta też ją robie ;))
8 kwietnia 2012, 14:15
pierś z kurczaka smażę na spryskanej olejem patelni w przyprawie do gyrosa, wrzucam do pokrojonej kapusty pekińskiej, kroję cebulę, ogórka zielonego, korniszona, pomidora, groszek, kukurydzę, dodaję sos z jogurtu greckiego light i czosnku plus koperek. Pychota.
- Dołączył: 2012-03-23
- Miasto:
- Liczba postów: 1446
9 kwietnia 2012, 13:16
kostki cebuli, plasterki ogórka kiszonego, kukurydza i groszek, kurczak w przyprawie gyros, keczup, posypujemy kapustą pekińską a na wierzch majonez/jogurt
11 kwietnia 2012, 18:53
http://blog.więcek.pl/salatka_gyros.html
kliknik w ten link. masz fotograficznie przedstawiony cały proces robienia tej sałatki. polecam :)
- Dołączył: 2006-12-28
- Miasto: Irlandia
- Liczba postów: 34
12 kwietnia 2012, 00:50
A ja polecam gyrosa po mojemu:) układamy warstwowo na dnie sporej miski lub sporego naczynia żaroodpornego: 3-4 filety z piersi kurczaka pokrojone w kostkę (grubość wg uznania), panierowane w przyprawie gyros (np.prymat), usmażone i wystudzone. Na filety układamy pokrojone drobno pikle (korniszony) 3/4 średniego słoika, na to drobno pokrojone 1-2 cebule (najlepiej czerwone, ale biała też będzie ok). Całość polewany 1/3 części sosu zrobionego z 2 czubatych łyżek majonezu (ja używam winiary) i 6 - 8 łyżek ketchupu (u mnie pudliszki pikantny lub łagodny) dokładnie wymieszanego. Sos rozsmarować po całej powierzchni sałatki. Na ten sos wysypać dużą puszkę odcedzonej kukurydzy, Następnie pokrojony w polksiężyce cały pęczek selera naciowego (obrać z włókien). Na to wylać resztę sosu i na wierzch ułożyć pokrojoną w kostkę 1-2 czerwone papryki. Sałatka powinna się przegryźć przez noc. Polecam dla wielbicieli chrupania. Jest przepyszna. I nigdy się nie nudzi:))