Temat: Wysokokaloryczne zupy krem i koktajle

Miałam wyrywanego zęba i coś z dziąsłami. Potem się wdało zakażenie czy coś w tym stylu i tym oto sposobem nie mogę jeść normalnie. Mam pół twarzy opuchniętej. Dentysta zalecił mi przez jakiś czas płynną dietę.  Nie może to być nic kwaśnego, ani ostrego. Może znacie jakieś strony z przepisami gdzie od razu jest podana kcal (muszę to kontrolować, bo nie mogę jeść poniżej 2000kcal) oprócz vitalli i dietmap czy coś takiego.

Sprawdz sobie qchenne inspiracje. A na własną rękę, możesz podkręcać kaliryczność dodając np. masło orzechowe, mielone orzechy, awokado do koktajli, a do zup tłuszcz: masło, oliwa, tłusta śmietanka.

Polecam zupy-krem z warzyw, z dodatkiem sera (żółtego, pleśniowego itp.,chodzi o kaloryczność), śmietany albo kefiru, można zblendować nawet z mięsem. Niestety, gdzie liczyć kalorie to nie pomogę, bo ja nie liczę, jem na oko.

Współczuję opuchlizny i bólu.:(

a czemu nie mozesz jesc poniżej 2000? maslo orzechwe moze?

najlepiej tak jak mówią dziewczyny, dobić tłuszczem. Masło/olej/oliwa/śmietanka 36%

liskot napisał(a):

a czemu nie mozesz jesc poniżej 2000? maslo orzechwe moze?
Długa historia 

Oki. Dziękuję wam ślicznie za rady i pomoc :))

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.