Temat: w którym tygodniu usg wykryje ciążę ? pomóżcie

Witam. Byłam dzisiaj u ginekologa w sprawie tej ciąży...
Zrobiłam dwa testy, wyniki wyszły pozytywne.
Powiedziałam mu o tym, powiedziałam też, że spóźnia mi się okres już kilka dni, na co on stwierdził , że nie jest pewien czy to ciąża,bo testy czasami "kłamią",badał mnie i powiedział, że macica nie jest powiększona.  kazał mi przyjść na USG za 2 tygodnie... bo z jego obliczeń wynika, że do zapłodnienia doszło 9 czerwca, to byłby dopiero 2 tydzień i że ze wcześnie jest żeby cokolwiek wykryć :/ Czy to możliwe ? Czy chciał poprostu żebym do niego przyszła prywatnie i wtedy mi powie coś konkretnego ? Kazał mi też przyjmować kwas foliowy...
Strasznie się denerwuję,bo nie wiem co mam robić... iść do innego lekarza i już zrobić usg czy poprostu poczekać ? Miałyscie kiedyś taką sytuację ?
Proszę pomóżcie mi i powiedzcie jeśli wiecie,albo pamiętacie w którym miesiącu u Was usg wykazało ciążę .
JA byłam na USG chyba 5 dni po terminie spodziewanej miesiączki (czyli 5 tc, 3 tyg. od zapłodnienia) i już moja lekarka mi powiedziała, że widać pęcherzyk. Więc da się wykryć bardzo wcześnie.
Pasek wagi
U mnie w 6-tym tygodniu było widać pęcherzyk.
Pasek wagi
z OM wynika, że jesteś prawdopodobnie na początku 5 tc, czyli trzeci po zapłodnieniu
w tym czasie USG to loteria- jednym pokaże pęcherzyk, innym nie.. np u mnie w jednej z ciąż nie było widac nic w 6 tc i już sobie wkręcałam straszne rzeczy ;)

teraz to tylko beta hcg okresli Ci najlepiej przypuszczalny wiek ciązy
na ponowne usg idz w 7-8 tygodniu
Pasek wagi
tak jak piszą dziewczyny zrob test beta hcg z krwi to da ci potwierdzenie czy jest ciaza. ja zaszlam w ciaze ostatniego lipca a pierwszy test robilam 13 xierpnia a na badaniu z krwi bylam 15 sierpnia i wykazalo ciaze a u lekarza bylam 1 wrzesnia to od zaplodnienia bylo 4 tygodnie a od ostaniej miesiaczki 6 tygodni i bylo juz widac serduszko jak pika, teraz to serduszko ma juz prawie 3 miesiące. cierpliwosci wiec i na pewno bedzie dobrze
U mnie w 5tc było widać tylko sam pęcherzyk, bez żadnej "fasolki". Bijące serduszko lekarz wychwycił dopiero w 7tc. Byłam jednak spokojna bo robiłam co kilka dni test beta HCG w szpitalu i widziałam że ładnie przyrasta. Dziewczyny dobrze piszą. Idź, zrób betę i bądź spokojna :)
Pasek wagi
to też zależy od czułości aparatu USG. Mój ginekolog obie moje ciąże widział w 5 tyg (to jest 3 tyg od zapłodnienia), ale uwaga - były to jedynie jaja płodowe i ciałka żółte. Bicie serduszka jest widoczne na USG w 7 tyg ciąży i wtedy potwierdzał obie ciąże na 100%.

zrób test beta - HCG. On na 100% da ci pewny wynik, czy jesteś w ciaży czy nie. Ja robiłam testy dzień po spodziewanej miesiączce i już wykazywały ciąże:)
u mnie w 5 tygodniu gin wykrył pęcherzyk, w 6 tyg było już widać zarodek :-)
Nie stresuj się. Ja byłam dwa razy u lekarza. Za pierwszym razem nic nie widział i tylko stwierdził,że była owulacja,a dwa tygodnie później potwierdził ciążę.Trzymam kciuki!
Ja byłam w identycznej sytuacji poszłam w 5 tyg wg OM i zapisał kwas foliowy i powiedział ze to za wcześnie by potwierdzić ciąże zalecił przyjsc po 2-3 tyg poszłam wtedy prywatnie ale do innego lekarza w 7 tyg słyszałam już bijące serduszko.Powiedział ze tamten lekarz miał w 100% racje ze nic mi nie powiedział bo my kobiety za szybko chcemy wiedzieć i chodzimy zdecydowanie za wcześnie. Najlepiej zapisać sie do lekarza ok 7-8 tyg ciąży wtedy już ciąża jest pięknie widoczna.  A bylam  tak zbulwersowana  i wsciekła na tego lekarza twierdzac ze pewnie tak wyglada wizyta na NFZ
Ja będąc już w ciąży poszłam do gina na rutynowe badanie bo chciałam sprawdzić "linię produkcyjną" przed staraniem się o maleństwo :) Na USG mi powiedział że jestem po owulacji i wytłumaczył jak to robić żeby dobrze trafić. Tydzień później zrobiłam test bo miałam wrażenie że coś jest na rzeczy i wyszedł pozytywny. Za kolejne 7 dni poszłam znowu do gina i już było widać pęcherzyk, byłam w 6 tygodniu.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.