Temat: Krwawienie w pierwszych tygodniach ciazy.

Czesc dziewczyny.
Kilka dni temu dowiedzialam sie ze jestem w ciazy.
Mieszkam od roku w UK i nigdy wczesniej nie bylam tutaj u lekarza.
Wczoraj zarejestrowalam sie w przychodni a w poniedzialek umowie sie na wizyte.
Jednak niepokoi mnie pewna sprawa.
Od 3 dni boli mnie podbrzusze. Sa ta lekkie skurcze/klucie.
W pierwszy dzien bolalo najczesciej ale wczoraj i dzis juz prawie wcale.
Zamiast tego jakies 3-4 godziny temu zauwazylam mala brazowa plamke na bieliznie wiec zalozylam sobie wkladke...
Podczas kolejnej wizyty w toalecie zauwazylam ze wkladka rowniez jest zabrudzona. jest na niej calkiem duza, brazowa/ bardzo ciemno czerwona plama... Jaki moze byc tego powod? W pon bede sie dopiero umawiac do lekarza ogolnego wiec nie wiem kiedy trafie do poloznej.. mam nadzieje, ze do konca przyszlego tygodnia...
Czy ktoras z was miala na poczatku ciazy takie objawy jakie opisalam powyzej??
Prosze o pomoc bo bardzo sie niepokoje :(
posłuchaj, lepiej dmuchać na zimne. Jeśli zadzwonisz w poniedziałek, to nie licz na to, ze będziesz miała wizytę na drugi lub trzeci dzien. Zazwyczaj umawiają z 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem. Wyjątkiem są nagle wypadki i wtedy możesz umówić się na ten sam dzień ale musisz zadzwonić z samego rana, bo oni maja jakiś limit wizyt danego dnia. Najlepiej zadzwoń jak tylko otworzą przychodnie. A, nie zdziw się jak nie będziesz mogła się od razu dodzwonić, bo będzie zajęte. Dużo ludzi dzwoni rano by umówić wizytę. Co do wizyty u położnej, tutaj jest ona w 11-12 tygodniu a wiec przez pierwsze 3 miesiące właściwie nie jesteś pod żadna kontrola. Jeśli plamienie się nasili powinnaś jechać do szpitala.
Pasek wagi
mayuko - planuje zadzwonic w poniedzialek z samego rana kiedy otwieraja. chlopak zazwyczaj tak wlasnie dzwoni i ma wizyty w ten sam dzien po poludniu, wiec mam nadzieje, ze w  moim wypadku tez tak bedzie? jeszcze raz.... jak to jest z ta polozna?? skoro mam wizyte np u lekarza w pon to kiedy pojde do poloznej na pierwsza wizyte??
Jesli nie masz krwisto czerwonego krwawienia to takie brazowe plamienia moga sie zdazac w tym terminie,co normalnie mialabys okres.Jesli cos sie zacznie dziac zlego typu krwawienie to lekarz i tak raczej nie pomoze-mi kazali isc do domu i po krwawieniu przyjsc.Nawet USG mi nie zrobili czy sie dobrze oczyscilam:-/
Pasek wagi

Choccoo napisał(a):

mayuko - planuje zadzwonic w poniedzialek z samego rana kiedy otwieraja. chlopak zazwyczaj tak wlasnie dzwoni i ma wizyty w ten sam dzien po poludniu, wiec mam nadzieje, ze w  moim wypadku tez tak bedzie? jeszcze raz.... jak to jest z ta polozna?? skoro mam wizyte np u lekarza w pon to kiedy pojde do poloznej na pierwsza wizyte??
ja dostawalam list z terminem wizyty u poloznej
aha, czyli to troszke potrwa... zaczynam sie naprawde stresowac jak pomysle ze ze wszystkim tak tutaj zwlekaja...
w uk dla nich ciaza do 12tygodnia to jak nie ciaza - nie istnieje niestety

Choccoo napisał(a):

aha, czyli to troszke potrwa... zaczynam sie naprawde stresowac jak pomysle ze ze wszystkim tak tutaj zwlekaja...

Coz,ja mysle,ze to przez to,ze aborcja jest tu legalna i nie "oplaca"sie im od razu zajmowac kazda ciaza...

Pasek wagi

Nie będe Cie straszyć bo niewiadomo z czego sa u Ciebie te plamienia, ale ja tak miał i poroniłam w 6 tygodniu :( po badaniach lekarz stwierdził że to "nie była ciąża" bo oni nie ratują ciazy przed 12 tygodniem. Przykre ale prawdziwe.

Mieszkam IE

CanTakeIt napisał(a):

w uk dla nich ciaza do 12tygodnia to jak nie ciaza - nie istnieje niestety
to ciekawe czemu Księżną Cambridge od razu umieścili w szpitalu... co za ludzie, nie biorą pod uwagę tego, że może ktoś się bardzo starał o dziecko?

tak jak mówiłam, wizyta u położnej w 11-12 tygodniu, zaraz potem pierwsze USG. Nie martw się, nie potraktują cię gorzej. Oni są mili, aż do przesłodzenia. Bardziej martwiłabym się o ich kompetencje.

Co do porodu, to naprawdę stwarzają najlepsze warunki jakie tylko można sobie wymarzyć. Swój pokój z łazienka, mąż u boku. Ja większa cześć porodu spędziłam w ogromnej wannie, niestety zaplanowany w niej poród nie doszedł do skutku ze względu na komplikacje i przenieśli mnie natychmiast na oddział patologii. Ale wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Pasek wagi

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.