- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
© Fitatu 2005-24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
3 kwietnia 2012, 16:26
czy znacie jakieś ćwiczenia itp, które mogłyby pomóc w obróceniu sie płodu głowką do dołu? jakies własne doswiadczenia? rady ze szkoły rodzenia?
znam tylko 1-a mianowicie takie mycie podłogi w pozycji na czworakach, z kręceniem biodrami kółek....
a problem dotyczy mnie samej, bo jestem juz w 31tyg a młody cały czas posladkami w dół... wychodzi to na kazdym usg, poza tym cały czas jestem kopana w dolnych częściach brzucha... to moja 2 ciąża i ginka mi mówiła,ze niby nie ma większych problemów z porodem pośladkowym, tym bardziej,ze podobno mam dobre warunki anatomiczne...jednak wolałabym rodzic najpierw główke... a juz panicznie boje sie cesarki heh mimo że podczas 1 porodu darłam sie,zeby mi ją zrobili ;)
3 kwietnia 2012, 16:29
3 kwietnia 2012, 16:33
3 kwietnia 2012, 16:41
3 kwietnia 2012, 17:02
3 kwietnia 2012, 20:00
4 kwietnia 2012, 13:22
Ja z kolei wyczytałam kiedyś, ze w drugiej ciąży maluszkom nie spieszy sie do własciwego ułożenia i mogą sie odwrócić w ostatniej chwili, więc może nie trzeba się martwić na zapas i kombinować. Macie jeszcze czas. Jeśli jednak przyczyną nieodwracania się maluszka jest małowodzie to znalazłam takie ćwiczenia (ale nie testowałam na sobie, więc tylko wklejam do ewentualnego wykorzystania):
Ćwiczenie 1 Kręgosłup leży płasko. Jedna noga przylega do podłoża, a drugą unosimy pionowo w górę do oporu (bez odrywania pierwszej nogi od podłoża) i odwrotnie. Oddychamy równo, spokojnie.
Ćwiczenie 2 Leżymy płasko na plecach, nogi ugięte w kolanach oparte o podłoże.
Opuszczamy kolana boki: kolejno, noga prawa w prawą stronę, powrót – noga lewa w lewą stronę. Jednocześnie opuszczać obie nogi na boki, tj. lewa noga na lewą stronę, a prawą na prawą stronę. Opuszczamy obie nogi złączone razem – raz w lewą, raz w prawą stronę.
Ćwiczenie 3 Sprawdzamy ułożenie dziecka – po której stronie naszego brzucha jest jego kręgosłup. Energicznie uginamy w kolanie tę nogę, która jest po stronie kręgosłupa dziecka.
Ćwiczenie 4 Sprawdzamy ułożenie dziecka w macicy. Delikatnie masujemy ręką kręgosłup dziecka w macicy ruchem od główki dziecka w dół, tj. od góry naszego brzucha w dół, ku spojeniu łonowemu. Kręgosłup dziecka jest wygięty w kształcie litery “C” i głaszcząc go zachowujemy jego kształt. Myślami staramy się skłonić dziecko do obrotu, zmiany pozycji (namawiamy je do tego).
Ten masaż i wszystkie poprzednie ćwiczenia wykonujemy uprzednio rozluźniając się i gdy macica nie jest twarda, napięta, gdy nie ma skurczu!
4 kwietnia 2012, 23:57
10 kwietnia 2012, 07:29
Moj maluch poki co trzyma grzecznie glowke w dole i mam nadzieje, ze juz sie nie odwroci. Rada podana przez polozna, matke trojga dzieci:
jesli siedzimy to raczej lekko pochylajac sie do przodu, ale nie rozwalajac na kanapie na pol lezaco. Najlepiej siedziec w rozkroku na pilce do cwiczen albo na krzesle przodem do oparcia w rozkroku.
Dziewczyny na ciazowym forum pisaly o swieceniu latalka od dolu brzucha, ze maluch podobno zaciekawia sie swiatlem i probuje przekrecic w jego strone...
Nie wiem, jak w Polsce, ale w AU probuja krotko przed porodem maluszka przekrecac. Nie wiem, jak ta procedura wyglada...
Przede wszystkim nie ma co panikowac! Dzieci potrafia czesto przekrecic sie w ostatniej chwili i to niestety takze z dobrej pozycji na zla...