Temat: Chrzest

Ile w obecnych czasach "płaci" się za chrzest księdzu? Ile to jest "co łaska"? Jak to u Pań wyglądało cenowo? 

I drugie pytanie- czy księża chrzest robią jako dodatkową mszę wtedy kiedy mi pasuje czy trzeba się dopasować do "grafiku" mszy świętych? 

sacria napisał(a):

co maja chrzciny w lokalu do ofiary na kosciol?:D

Moim zdaniem swiadcza o sytuacji materialnej, skoro stac mnie na zorganizownie super wypasnej uroczystosci, to ja bym sie zle czula "oszczedzajac" na kopercie. Ale ja jestem zzyta ze swoja parafia i czuje sie za nia wspolodpowiedzialana rowniez finansowo. Wiem tez, ze nasz proboszcz jest skromnym czlowiekiem i ta ofiara na 100% pojdzie na potrzeby parafii (oplaty remontowe czy eksploatacyjne).

Grubbbcia napisał(a):

Zalezy. Sa parafie gdzie chrzest jest przed Msza/po Mszy, sa takie gdzie jest w trakcie. U nas jest to zawsze Msza niedzielna o 13. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie od strony formalnej, zeby byl to inny dzien - kwestia dobrej woli ksiedza. Unikalabym parafii z gotowym cennikiem (jestem przeciwna takim praktykom), a ofiare uzaleznila od sytuacji finansowej. Bylam na chrzcinach, ktore moglyby spokojnie konkurowac z malym weselem i takich domowych, bardzo kameralnych.

No i jak się okazało w moim mieście brak księży dobrej woli aby zorganizować w innym terminie. Nasze chrzciny są na 18 osob- szału nie ma, bo tylko najbliżsi i chrzestni. Liczyłam się jak najbardziej z ofiarą (orientacyjnie chciałam znać zdanie jak jest gdzie indziej), mniejsza czy większą. Ale też liczyłam na jakąś przychylność ze strony księdza aby móc dostosować się do realiów w jakich żyjemy więc zgromadzić rodzinę w jednym terminie i czasie.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.