- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
21 kwietnia 2016, 12:25
Witam!
Otóż moj problem polega na tym, ze ostatnio podjęłam decyzje o zaprzestaniu brania tabletek antykoncepcyjnych ze względu na skutki uboczne. Zakończyłam ostatnie opakowanie tydzień temu. I teraz jestem w trakcie " 7 dniowej przerwy" Niestety wczoraj doszło do wspołżycia (teoretycznie następna tabletkę powinnam wziąć w sobotę,ale nie wezmę jej ponieważ odstawiam tabletki) I teraz zastanawiam sie czy jeżeli odstawiam tabletki to w trakcie tej przerwy jestem jeszcze zabezpieczona? Czy byłabym tylko wtedy gdybym przyjęła następna tabletkę w sobotę ? Dzwoniłam właśnie do ginekolog niestety nie moze mnie przyjąć ze względu na jej wyjazd, ale powiedziała, ze jestem zabezpieczona jeszcze i ze dopiero od soboty mogę zajść w ciąże. Jednak w internecie wszędzie pisze ze byłam zabezpieczona tylko do czasu wzięcia ostatniej tabletki. Nie wiem vo robić czy ktoś był w podobnej sytuacji? Moze próbować skontaktować sie z innym ginekologiem i na wszelki wypadek wziąć jeszcze jedno opakowanie?
21 kwietnia 2016, 13:14
Jesteś jeszcze zabezpieczona. Pomyśl... gdybyś za każdym razem jak jeszcze stosowalas antykoncepcję tabletkami robiąc przerwę była niezabezpieczona to po co ro ic ciągłość i brać kolejne opakowania tabletek? Logika.....Od soboty przejdź na inne zabezpieczenie i już.
29 kwietnia 2016, 20:25
To może przerzuć się na plastry. Wystarczy, że raz w tygodniu będziesz pamiętać aby go zmienić :)
10 maja 2016, 10:40
Myślę że warto się udać do innego ginekologa ja ostatnio miałam taki przypadek że musiałam zmienić tabletki ze względu że ciągle tyłam i ginekolog powiedział że widocznie mi nie służą i zapisał mi inne dokładnie to elin. I po tych to widać nawet że zrzuciłam parę kg. I do tego cera mi sie poprawiła. i tez byłam u innego ginekologa :)