- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
16 marca 2016, 16:54
Hej dziewczyny, macie jakies doswiadczenia z ktoryms z tych urzadzen? Chcialabym odstawic tabletki i wybrac naturalne metody antykoncepcji. Dzieci juz nie planuje, wiec potrzebuje 100% pewnosci.
16 marca 2016, 17:47
nigdy nie ma 100% pewnosci
16 marca 2016, 19:37
Owszem, jest ;) podczas niepłodności poowulacyjnej, czyli bezwzględnej. Bo to fizycznie po prostu niemożliwe, żeby wtedy zajść w ciażę ;) polecam na początek po prostu poobserwować swoje ciało. Ja tak zrobiłam po odejściu od anty
18 marca 2016, 17:23
'Naturalne metody' i '100% pewności' w jednym akapicie brzmią przezabawnie.
Nieprawda, ja stosuję kompa około 2 lat i jest wszystko ok. Tylko w dni czerwone (płodne) zakładamy gumkę. Ja mam Pearly (ten sam producent co Lady Comp) i jak dla mnie jest super. Na droższe wersje jak dla mnie szkoda kasy , bajery, za które się płaci a nie są pewne np.ustalanie płci. a z kolei Cyclotest nie jest urządzeniem medycznym (i tylko dlatego z niego zrezygnowałam),ale działanie ma podobne i jest jedna dziewczyna na forum, która ma Cyclotest i sobie chwali, więc wybór tak naprawdę zależy od Ciebie. Ja wiem, że póki mogę, to naturalne metody będę stosowała, każda miesiączkę mam przewidywalną co do dnia (14 dni po owu zawsze ją mam i rano, gdy spadnie tempka mam 100% pewności, że to dziś). Nie wiem, jak one działają, kiedyś byłam bardzo scpetyczna, teraz widzę, że nawet niepłodność względną wylicza z duża ostrożnością. Choć też fakt, źe mi się cykl wyregulował po pół roku po używaniu kompa, a miałam nieregularne cykle (od 25 do nawet 40). Wobec tego pół roku miałam mnóstwo czerwonych, co było wkurzające. Ale odkąd się uregulował mam łącznie 11 dni czerwonyc, a pozostałe zielone. Nie wiem skąd ta regulacja, może po prostu organizm tak się zaplanowal, że na razie chodzi jak w zegarku.