Temat: Ból gardła i dziwny smak

Boli mnie gardło i czuję tak dziwny kwaśno-gorzki smak .. Byłam u lekarza a on na to nic . Jest to strasznie uciążliwe nic mi się nie chce aż łykać. Jakieś domowe sposoby? Gorąca herbata z miodem nie pomaga. Tantum Verde nie wezmę zbiera mnie na wymioty po tym.
Ja też polecam orofar max. A z domowych sposobów to płukanie gardła wodą z solą i jodyną. Na 1/3 szklanki ciepłej wody dodaje się pół łyżeczki soli i 30 kropli jodyny. Wybije wszystko :) Lub ciepłe mleko z miodem.

Jeśli to refluks żołądkowo-przełykowy to kup sobie ranigast. Jak to nie pomoże to wizyta u lekarza, może Ci przepisze silniejsze leki na relfuks np. IPP20 czy Polprazol. O ile wiem to są leki na receptę. Ale oczywiście nie wiem czy boli Cię bo jestes przeziębiona czy dlatego,że masz refluks.
Lub też płukanie szałwią - polecam preparat salviasept, kosztuje około 5 - 6zł, sporządza się roztwór na pół szklanki wody około 40 kropel i płucze 3 albo i więcej razy dziennie. U mnie był zbawienny na anginę, więc może i tutaj pomoże;)
Pasek wagi
plukanie gardla amolem mi pomaga zawsze :)
Z domowych sposobów to jeszcze picie kleiku z siemienia lnu.

Domowe sposoby na ból gardła, kaszel i katar





Jeśli dopadło cię przeziębienie, męczy nieustanny kaszel i katar, nie biegnij od razu do apteki po leki. Spróbuj pokonać chorobę domowymi sposobami. Są naprawdę skuteczne.

Dorośli przeziębiają się średnio trzy razy w roku, dzieci nawet siedem. Kupowanie za każdym razem drogich lekarstw w aptece może nadszarpnąć nasz domowy budżet. Spróbuj więc wyleczyć niektóre dolegliwości za pomocą produktów ze spiżarki. Domowe medykamenty stosowały już nasze babcie. Przekazywane z pokolenia na pokolenie receptury pomogą także tobie.

NA KASZEL

SUCHY

  • siemię lniane - łyżeczkę siemienia lnianego zalej szklanką wody i gotuj ok. 10 min. Dodaj łyżkę miodu i pij ciepły płyn 2 razy dziennie.

  • cytryna i oliwa - 200 ml oliwy z oliwek wymieszaj ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny. Wstrząśnij miksturę i pij po łyżeczce 3 razy dziennie.

  • imbir - nawilża śluzówkę. Przygotuj wywar z imbiru. Cienko pokrojony kawałek imbiru (ok. 5 cm), zalej 0,5 l wody i gotuj na małym ogniu przez 20 min. Przecedź i posłódź miodem albo syropem malinowym. Pij szklankę wywaru rano i wieczorem .

MOKRY

  • miód cebulowy - pokrój drobno 3 cebule. Dodaj pół szklanki miodu, zmieszaj i odstaw na 3 godziny. Następnie dodaj 50 ml przegotowanej, letniej wody, znów odstaw na 3 godziny. Przecedź do butelki. Pij kilka razy dziennie po łyżeczce.
  • syrop z nasion kopru włoskiego - łyżkę nasion kopru włoskiego zalej 1/3 l wody, dodaj 2 łyżki miodu, gotuj 10 minut i przecedź. Pij 3 razy dziennie po filiżance.

  • dużo pij (woda niegazowana, ziołowe herbaty) i nawilżaj powietrze w pokoju.

NA BÓL GARDŁA

Płukanki

  • Co godzinę płucz gardło słoną chłodną wodą (1/4 łyżeczki soli na szklankę wody) albo naparem z rumianku lub tymianku.

  • Zioła - liść orzecha włoskiego 10g, liść babki lancet. 10g, koszyczek rumianu szlachetnego 10g - dokładnie wymieszaj. Weź 1 i 1 łyżki ziół, zalej szklanką gorącej wody i ogrzewaj 20 minut. Przecedzonymi ziołami płucz gardło 2-3 razy dziennie.

  • Napar z szałwii - Zalej wrzątkiem torebkę ekspresową ziół. Poczekaj aż się zaparzy. Przestudzonym naparem płucz gardło co 2 godziny.

NA KATAR


  • Inhalacje łagodzące katar - Przygotuj parówkę z ziół: z kwiatów rumianku albo lawendy, i olejków eterycznych (eukaliptusowego albo rozmarynowego). Do miski z gorącą wodą wrzuć garść ziół i wlej 10 kropel olejku. Nachyl się nad nią i przez kwadrans wdychaj wonne opary pod namiotem z ręcznika.

  • Wdychanie chrzanu pomaga przy bardzo nasilonym katarze połączonym z zapaleniem zatok.

Świetne efekty daje również zjadanie porcji co najmniej 2-3 łyżeczek tartego chrzanu przy każdym posiłku.

  • Woreczki z solą - pomoc przy katarze gęstym. Do płóciennego woreczka nasyp soli kuchennej. Podgrzewaj woreczek w piekarniku. Ciepły przykładaj na policzki i czoło kilka razy dziennie.

Pamiętaj!

Aby szybko wyzdrowieć, należy poświęcić co najmniej dwa dni na odpoczynek i regenerację organizmu. Musi mieć on siły, aby uporać się z wirusami. Porządne wygrzanie i stosowanie domowych sposobów leczenia, pozwoli na szybkie odzyskanie sił. Jeśli jednak po kilku dniach nie zauważysz poprawy, a objawy choroby będą się nasilały, idź do lekarza!

A i jeszcze pojawił się taki zielonkawy osad na języku ; ////
Raczej nie jest to zwykły ból gardła ;///

© Fitatu 2005-24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.