Temat: wpadlo mi cos do oka-pomocy

Wpadlo mi cos wczoraj w oko i do tej pory nei chce wyjsc. Nie wiem co to bo nie widze tam nic ale mam wrazenie ze jest pod gorna powieka. Caly czas mnie tam drazni. niestety nie wyszlo samo w nocy na co liczylam. Co moge zrobic?
Pasek wagi
Może idź do okulisty. Wydaje mi się, że w takim przypadku przyjmie bez kolejki i zapisu.
okulista, nie wiem na co czekasz...
mnie tak wpadło ziarnko piasku, pomimo szybkiej w miarę interwencji lekarza z pogotowia nie udało się go usunąć bo wbiło się w białko i jest do dziś, czyli dobre 10 lat ale nie przeszkadza mi.. jest już częścią mnie :)
Pasek wagi
Koniecznie do okulisty. Możesz też delikatnie złapać górna powiekę i podnosić w górę kilka razy a przy tym mrugać okiem, kilka razy mi to pomogło :)

Lizze85 napisał(a):

okulista, nie wiem na co czekasz...mnie tak wpadło ziarnko piasku, pomimo szybkiej w miarę interwencji lekarza z pogotowia nie udało się go usunąć bo wbiło się w białko i jest do dziś, czyli dobre 10 lat ale nie przeszkadza mi.. jest już częścią mnie :)


omg! serio? no mi sie wlasnie wydaje ze to piach bo mi wczoraj wpadl do oka podczas wspinaczki. Fak......
a na co czekam? A bo az tak mi bardzo nei przeszkadza a glupio mi sie wciskac w kolejke z takim malym problemem.
Pasek wagi

KotkaPsotka

Kup sobie krople do oczu, możesz też "przepłukać" oko płynem do soczewek kontaktowych. U mnie zadziałało.
Ja tak mam często z rzęsami, podnoszę górną powiekę, przykładam palec i jest ok :)
spróbuj przepłukać oko. wlej do kieliszka przegotowanej wody albo soli fizjologicznej (w temperaturze ciała). Pochyl głowe do przodu, przyciśnij wypełniony kieliszek do oka i lekko się odchyl. Dość nieprzyjemny zabieg ale może pomoże. A jeśli nie to do okulisty, chociaż może być tak że to coś już wypłynęło, ale wcześniej zdązyło podrażnić gałkę i powiekę
idź do okulisty, zerknie pod specjalnym przyrządem i wyjmie...
Pasek wagi
Nie czekaj dłużej tylko leć do okulisty!!!

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.