Temat: Wielkość tarczycy

Mam pytanie do osób które miały USG tarczycy, a zwłaszcza tych, które mają przewlekłe zapalenie tarczycy: jaką objętość, wielkość ma wasza tarczyca? Słyszałam różne opinie na temat wielkości tarczycy, jak myślicie- jaką wielkość powinna mieć tarczyca u 18 letniej dziewczyny? Jak miałam USG w 2011 roku to moja tarczyca miała wielkość 10.79424 ml a w zimę tego roku już  5.7675 ml. Endokrynolog podejrzewa że to przewlekłe zapalenie tarczycy, mam też niedoczynność tarczycy. Biorę Euthyrox 25, ale nadal śpię i to non stop, nie mam siły na nic, potrafię spać kilkanaście godzin ,szybko się męczę, zero pamięci i koncentracji. A jak to jest u was? Zmniejsza wam się tarczyca?

Ja w wieku 15 lat miałam TSH ponad 4.5 ale  "lekarka" to zbagatelizowała... A we wrześniu dowiedziałam się że to niedoczynność i przewlekłe zapalenie tarczycy. Obecnie mam 18 lat... Nie odczuwam żadnych efektów leczenia :( Ciągle przysypiam, ciągle mi zimno, nie mam dobrego nastroju.Mam nadzieję że jak pójdę w grudniu do endo to zwiększy mi dawkę. Powiedziała, że tarczycę mam bardzo malutką.

ja już nie pamiętam jakie miałam tsh teraz mam 1,16 i biorę tylko ten euthyrox, mój lekarz tez zbagatelizował poszłam bo strasznie przytyłam a on ze dobrze wyglądam i nie ma co si martwić dopiero jak poszłam do ginekologa to on stwierdził że coś nie tak i zlecił te badania i wysłał do endokrynologa i już tak się ciągnie to parę ładnych latek

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.