Temat: Pneumokoki!!!

Witajcie 

Mam pytanie do osób które wiedzą cokolwiek na temat pneumokoków.Dzisiaj dowiedzieliśmy sie ze mój siostrzeniec  jest nosicielem tej bakteri.Ma od dłuższego czasu katar i kaszel pobrali mu wymazł z noska i wyszła własnie ta bakteria. Jest on  teraz praktycznie cały czas u moich rodziców ponieważ nie moze chodzic do przedzkola a jego rodzice pracują.Wiem ze pneumokoki przenoszą sie drogą kropelkową ale mam pytanie czy moje dzieci mogą przebywać u dziadków kiedy jego już tam nie ma czy ta bakteria moze jakoś "istnieć"tam np w zabawkach czy  pościeli?I czy tej bakteri mozna sie pozbyć dodam tylko ze śiostzreniec był szczepiony na pneumokoki:-((

Pasek wagi

witaj mania :* kupę lat:)

moja mała też ma pneumokoki, z tego co wiem 3/4ludzi jest nosicielami, a atakują one organizmy mało odporne, jeżeli Twoje dziecko też ma niską odporność to może nie ryzykuj, tzn w tym okresie gdzie mały jest chory np bolące uszko czy kaszel, bo nosicielem zostanie już na zawsze więc nie odizolujesz swojego dziecka na całe życie przecież:)

pozdrawiam

Edit: Oj co ja w tamtym roku miałam z tymi pneumokokami to nikomu nie życzę, moją córeczkę wykańczały pół roku, właśnie do zaszczepienia, a siostrzeniec ile ma lat i kiedy był szczepiony?

Pasek wagi

hej zorza a mogłabys mi napisac coś wiecej o leczeniu jak to u was wygląda

mały ma 4 lata i był szepiony jak był malutki

Pasek wagi
Pneumokoki sa czescia mikroflory nie dajac objawow chorobowych u zdrowych osobnikow. Jesli u siostrzenca w wymazie wyszly pneumokoki to jeszcze nic nie znaczy, ale zalozmy ze jest to przyczyna jego choroby. Najprawdopodobniej dostanie antybiotyk i mam tylko nadzieje, ze zrobili antybiogram, bo inaczej to moze byc trudna.

To ze, siotrzeniec byl szczepiony rowniez nie wiele znaczy. Jest tak wiele roznych serotypow, ze nie sposob sie na wszystkie zaszczepic. O skutecznosc szczepionki, ktora niestety nie jest jakas rewelacyjna nie bede sie rozpisywac.

Odnosnie Twoich dzieci to nie ma co panikowac. Tak, moga sie tam zarazic, ale przed ta bakteria i tak ich nie uchronisz. Albo juz ja maja albo beda mialy. Takze nie wzbraniaj im odwiedzin u dziadkow. A siostrzeniec choruje, bo mial pecha -oslabiony uk. immunologiczny i bakteria zaatakowala.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.