- Dołączył: 2009-10-30
- Miasto: Gdańsk
- Liczba postów: 3822
17 stycznia 2010, 22:28
Cześć Wszystkim:)
Pisze z zapytaniem czy ktoś z was stosował lewatywe według Tombaka? Czyli ze sie w pierwszym tygodniu robi lewatywę codziennie w drugim co drugi dzień i tp... Lewatywę stosuje od paru lat bardzo mi pomaga nie robię tego często a raz na jakiś czas się nawet powinno robić. Chciałem się oczyścić w ten sposób ale obawiam sie tego ze to za często jest i mogę mówiąc kolokwialnie "rozwalić" jelita. Sam zabiek nie jest problemem. Jeśli ktoś to stosował to proszę o napisanie opinie o tym i czy na pewno jest to dobra metoda.
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz.
PS. Można pisać na priv:):) jeśli ktoś woli.
- Dołączył: 2011-05-31
- Miasto: Kraśnik
- Liczba postów: 2
31 maja 2011, 15:19
Lewatywy wykonuje od paru lat, wg. receptury M. Tobaka , odkąd szukałem pomocy po stwierdzeniu uchyłków jelita grubego, czuje się świetnie i miewam się dobrze po takich zabiegach. Właściwie to jego receptura opiera się na innym autorze, którego nie pamiętam a o którym Tombak wspomina w swojej książce.
www.tombak.pl
Warto kupić książkę prof. Michała Tombaka, tam wszystko jest dokładnie opisane. Nie pamiętam tylko jaki tytuł, proponuje kupić 4-5 jakie wyszły w paru jest poruszany temat oczyszczanie jelita, ale w jednej dokładny opis.
Dla sceptyków polecam koniecznie ten artykuł.
http://lewatywa.info/Opinie-lekarzy-lewatywa.html
Temat higieny okrężnicy zniknął z wydziału medycyny i z ortodoksyjnej literatury medycznej od początku XX wieku. Dziś większość lekarzy, nie znając irygacji okrężnicy, w konsekwencji jest z góry przeciwna.
Medycyna ajurwedyczna głosi, że zdrowie człowieka określa się poprzez zdrowie jelit, zaś lewatywy pomagają zlikwidować do 80% chorób. Większość wielkich nazwisk historii medycyny jak Hipokrates, uznały tą praktykę za niezbędną. Ostatnio Ambroise Paré i Galen opublikowali literaturę na temat korzyści z oczyszczania jelit.
Nasuwa się pytanie: skoro zabieg jest taki „zły i niepotrzebny”, to dlaczego od niepamiętnych czasów okrężnica była przedmiotem szczególnej troski?
Jensen (żył 93 lata), uczynił z zabiegu lewatywy podstawę programu detoksykacji. Odbył w trzech klinikach w USA ponad 350000 konsultacji, a na podstawie wieloletnich doświadczeń przedstawił w swoich publikacjach korzyści wynikające z terapii. Według Jansena wszyscy pacjenci mają problemy z jelitami.
koniecznie przeczytajcie cały art.
http://lewatywa.info/Opinie-lekarzy-lewatywa.html
KONIEC I KROPKA.
Edytowany przez alien67 31 maja 2011, 21:17