Temat: sterylizacja....za czy przeciw

jakie jest wasze zdanie?

Taritt napisał(a):

Salemka napisał(a):

http://abcantykoncepcja.pl/podwiazanie-jajowodow-antykoncepcja Podwiązanie jajowodów to właśnie sterylizacja - jest nieodwracalne.Ja jestem za. To indywidualna decyzja i jeżeli ktoś będzie tego później żałował to no cóż... to była jego decyzja. Zawsze może adoptować dziecko lub poddać się in vitro.
Wiadomo, że każdy ma do tego prawo i jeśli chce, to może się sterylizować, nie można mu tego zabronić.Ale dla mnie jest to decyzja raczej nierozsądna. 

ja myslalam ze sterylizacja jest zabroniona. i chyba sie nei mylę.
Zdecydowanie przeciw. Dla mnie to zwykłe trwałe okaleczenie swojego ciała. I w imię czego? Widzimisię i wygody.

puckolinka napisał(a):

ozfiolkow napisał(a):

puckolinka napisał(a):

u mnie w miejscowości jest taka kobitka co miała już 3 cesarki i powinna mieć podwiązane jajowody po czym ona jest w 4 ciąży i nie wie jak ona to dziecko urodzi istnieje bardzo duże ryzyko zagrożenia życia
A z jakiego powodu to zagrożenie życia?
ponieważ dla kobiety bezpieczne są tylko 3 cięcia cesarskie


O podwiązaniu jajowodów to nie ma co gadać bo są zabronione. Jak nie chciała mieć więcej dzieci to tu w zależności od zapatrywań religijnych powinna wybrać jakąś dla siebie antykoncepcję.
Cesarki nie są żadnym przeciwskazaniem do kolejnych ciąż i porodów, każde CC niesie ze sobą pewne ryzyko dla rodzącej, bo to operacja, stąd lekarze w takim przypadku nie zalecają rodzić więcej jak 3-4 razy max. Chociaż trzeba brać też poprawkę na lekarzy bo to zależy od ich aktualnej wiedzy. Jak lekarz jest już "wiekowy", kończył studia 30 lat temu i raczej nie dokształcał się to kieruje się wiedzą uzyskaną na studiach. Łatwo to sprawdzić gadając z lekarzami w czasie wizyt. co innego będzie mówił gin prowadzacy tylko prywatną praktykę, a co innego np. gin-seksuolog pracujacy dodatkowo w szpitalu i robiący dokształty.  Ja porównałabym to do fryzjerów: mamy panie fryzjerki pracujące 50 lat w zawodzie (znam osobiście) i robiące tylko trwałą sposobem na baranka sprzed 30 lat a mamy też chłopaków farbujących jak marzenie albo skręcajacych lekkie seksowne fale ;).
No ale też jakimś ryzykiem obarczony jest poród SN i niejedna usłyszała, że po pierwszym już rodzić nie powinna.
Te kobiety które mają rozum powinny z niego korzystać. Lekarz to wyrobnik jak każdy inny i jak czyjeś ciało zacznie się buntować i stwierdzi, że już dość,  to nawet i najlepszy nie pomoże. To może być i przy pierwszym cc i przy trzecim i przy szóstym. Sprawa indywidualna.
Pasek wagi
Wazektomia- jestem za. Niestety, w tym chorym kraju - nielegalne. Ale w UK tak
Pasek wagi
Moim zdaniem głupota. Są inne sposoby, żeby nie mieć dzieci, odwracalne, a skuteczne. Jak mi się znudzi ręka to jej sobie nie odcinam, nawet jeśli uważam, że nigdy więcej nie będzie mi potrzebna.

ozfiolkow napisał(a):

puckolinka napisał(a):

ozfiolkow napisał(a):

puckolinka napisał(a):

u mnie w miejscowości jest taka kobitka co miała już 3 cesarki i powinna mieć podwiązane jajowody po czym ona jest w 4 ciąży i nie wie jak ona to dziecko urodzi istnieje bardzo duże ryzyko zagrożenia życia
A z jakiego powodu to zagrożenie życia?
ponieważ dla kobiety bezpieczne są tylko 3 cięcia cesarskie
O podwiązaniu jajowodów to nie ma co gadać bo są zabronione. Jak nie chciała mieć więcej dzieci to tu w zależności od zapatrywań religijnych powinna wybrać jakąś dla siebie antykoncepcję.Cesarki nie są żadnym przeciwskazaniem do kolejnych ciąż i porodów, każde CC niesie ze sobą pewne ryzyko dla rodzącej, bo to operacja, stąd lekarze w takim przypadku nie zalecają rodzić więcej jak 3-4 razy max. Chociaż trzeba brać też poprawkę na lekarzy bo to zależy od ich aktualnej wiedzy. Jak lekarz jest już "wiekowy", kończył studia 30 lat temu i raczej nie dokształcał się to kieruje się wiedzą uzyskaną na studiach. Łatwo to sprawdzić gadając z lekarzami w czasie wizyt. co innego będzie mówił gin prowadzacy tylko prywatną praktykę, a co innego np. gin-seksuolog pracujacy dodatkowo w szpitalu i robiący dokształty.  Ja porównałabym to do fryzjerów: mamy panie fryzjerki pracujące 50 lat w zawodzie (znam osobiście) i robiące tylko trwałą sposobem na baranka sprzed 30 lat a mamy też chłopaków farbujących jak marzenie albo skręcajacych lekkie seksowne fale ;). No ale też jakimś ryzykiem obarczony jest poród SN i niejedna usłyszała, że po pierwszym już rodzić nie powinna.Te kobiety które mają rozum powinny z niego korzystać. Lekarz to wyrobnik jak każdy inny i jak czyjeś ciało zacznie się buntować i stwierdzi, że już dość,  to nawet i najlepszy nie pomoże. To może być i przy pierwszym cc i przy trzecim i przy szóstym. Sprawa indywidualna.

nieno weź, bezpieczne nie jest żadne. Ogólnie, ciąża i poród to jest zagrożenie życia. Ale... znam laski, które urodziły 5-7 dzieciaków cesarką. Bo bardzo tego chciały, znalazły mądrego lekarza i wszystko jest git. Nie generalizuj

Pasek wagi

LastUnicorn napisał(a):

Moim zdaniem głupota. Są inne sposoby, żeby nie mieć dzieci, odwracalne, a skuteczne. Jak mi się znudzi ręka to jej sobie nie odcinam, nawet jeśli uważam, że nigdy więcej nie będzie mi potrzebna.


Znam kilka dziewczyn, które po urodzeniu  dziecka podwiązały sobie. Minęło dwadzieścia lat, dzieciaki poszły na studia, życie spokojne i ustabilizowane, teraz czterdzieści lat to jeszcze młodość, można byłoby mieć jeszcze jedno dziecko i nie da rady. A jak komuś się pierwszy zwiazek sypnie i dużo później z kimś innym zechce mieć dziecko?
Życie jest dłuuugie więc po co takie nieodwracalne decyzje?
Pasek wagi
Sterylizacja-tak,dla:
-wtornych nierobow i dzieciorobow zakladajacych patologiczne rodziny i żyjących głownie z podatników(po co komu kolejne,8me dzciecko,skoro połową jego dzieci zajmuje się i tak Dom Dziecka a to kolejne czeka i tak podobny los). 
- dla takich mam Madzi i Szmona ,zeby nigdy przenigdy ich kolejnych dzieci nie spotkala podobna historia
-beznadziejnych narkomanek i alkoholiczek w zawansowanym nałogu 

Hebe34 napisał(a):

Sterylizacja-tak,dla:-wtornych nierobow i dzieciorobow zakladajacych patologiczne rodziny i żyjących głownie z podatników(po co komu kolejne,8me dzciecko,skoro połową jego dzieci zajmuje się i tak Dom Dziecka a to kolejne czeka i tak podobny los). - dla takich mam Madzi i Szmona ,zeby nigdy przenigdy ich kolejnych dzieci nie spotkala podobna historia-beznadziejnych narkomanek i alkoholiczek w zawansowanym nałogu 


A dlaczego nie dla każdego kto chce? Zgadzam się, że w niektórych - ekstremalnych - sytuacjach powinna być przymusowa, ale dlaczego chcesz odmawiać zwykłym kobietom, które nie chcą mieć dzieci? Dlaczego nie mogą SAME DECYDOWAĆ?
kazdy ma prawo uwazam do decydowaniu o swoim ciele, ja mieszkam w uk i sterylizacja to jedna z wielu metod dozwolonej antykoncepcji. Mam juz dwojke dzieci i nie chce miec juz wiecej, zdecydowalam sie na sterylizacje ktora polozna mi odradzila ze wzgledu na dosc skomplikowana operacje ktora musialabym przejsc, polecila mi spirale bo jest to rowniez antykoncjepcja na wiele, wiele lat.....

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.