Temat: co na zaparcia ?

a więć tak jak w temacie . czego użyć na zaparcia... mam z tym duży problem  bo ok. 2/3 tyg. nie byłam w łazience ( wiecie o co chozi)
Pasek wagi
Ja mam mega problem z zaparciami .. Potrafiłam odwiedzać toaletę co 2 tygodnie  jedząc produkty bogate w błonnik. Zaczęłam łykać błonnik z ananasem i chromem w formie tabletek + produkty bogate w błonnik i przede wszystkim zmobilizowałam się do ćwiczeń i to pomogło ! Jest coraz lepiej .. codziennie kręcę hula-hopem 30 min i 30 min jeżdżę na rowerku stacjonarnym. Odkąd zaczęłam regularnie ćwiczyć tą godzinkę dziennie odwiedzam coraz częściej toaletę. Spróbuj ;).
rano przed sniadaniem wypic lyzke soku z cytryny i pocwiczyc najlepiej brzuszki
Pasek wagi
Miałam tak samo i postanowiłam nie używać żadnych środków przeczyszczających. Zmieniłam dietę, zaczęłam więcej się ruszać i z czasem pomogło.
Pasek wagi
- odpowiednie żywienie (zdrowe i zbilansowane do 7 posiłków dziennie)
- Więcej wody (od 1,5 do 3l dziennie ale woda a nie herbata itd...)
- kiszona kapusta (im ktoś starszy tym więcej powinien jeść)
- czopki (okazjonalnie nie szkodzą działają miejscowo)
- lewatywa (zalecana każdemu raz na jakiś czas)
- sport (każdemu pomógł)

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.