- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
6 stycznia 2021, 22:20
Hej, czy ma ktoś doświadczenia w temacie przeciwciał Igg po skąpoobjawowym prawdopodobnie covidzie?
W jakim czasie po podejrzanych objawach powinno się zrobić test na przeciwciała Igg, żeby był wiarygodny?
Spotykam się ze sprzecznymi informacjami. Jedni mówią, żeby nie robić wcześniej niż miesiąc po, bo wcześniej może tych przeciwciał jeszcze nie być albo test ich jeszcze może nie wykryć 🤔, gdzie indziej znowu, że 2-3tyg po pierwszych objawach jest ich najwięcej i potem maleją 🤔
Jeśli macie z tym tematem doświadczenia lub znacie kogoś kto robił to proszę o info 🤔 badanie nie należy do tanich, więc chciałabym wiedzieć kiedy najlepiej się wybrać...
Edytowany przez akitaa 6 stycznia 2021, 23:57
6 stycznia 2021, 23:41
Moja mama chciała sprawdzić i w przychodni mówili, że najlepiej zrobić miesiąc po przebytej chorobie. Też miała delikatne tylko przeziębienie i wyszedł po miesiącu, że był to covid
7 stycznia 2021, 00:28
znajomi robili, to im lekarka mówiła, że po 6 tygodniach na bank już wyjdą przeciwciała i tak zrobili i im wyszły. Być może wcześniej też by wyszły, ale znajac zycie jakby nie wyszły to by sie potem zastanawiali czy może nie za wcześnie zrobili ;)
7 stycznia 2021, 08:59
Jeśli chodzi o przeciwciała powinny się one utrzymywać nawet do 5-7 mcy. Uciekł mi link, ale jest tego dosc dużo obecnie.
7 stycznia 2021, 09:23
a ktoś wie czy po 3 miesiącach będą jeszcze przeciwciała, czy już nie ?
robili różne badania i wyniki też są różne. Jedne potwierdziły że przeciwciała utrzymują się 3 miesiace a inne badania ze nawet pół roku. Więc 100% pewności nie ma. Dużo zależy też od indywidualnych predyspozycji danego organizmu. I co do zasady - ponoć osoby, które przeszły poważnie covid mają o wiele dłużej przeciwciała niż osoby przechodzące bezobjawowo, ale to jest logiczne, bo zapewne po prostu dłużej i więcej tych przeciwciał naproduczyły. Generalnie jak chcesz mieć pewność czy w danym momencie masz przeciwciałą, to chyba bys musiała się badać po prostu za kazdym razem jak Ci ta wiedza potrzebna do szczęścia. Na pewno nie można bazować, że mam na 100% dziś przeciwciała, bo mi przykałdowo we wrześniu wyszły w badaniach.
7 stycznia 2021, 09:49
w połowie października byłam przeziebiona, nie miałam węchu, ale tylko jeden dzień (nigdy wcześniej przy żadnej infekcji tak nie miałam), smak miałam: czulam że coś jest słodkie, gorzkie, zastanawiam się już wcześniej czy zrobić te przeciwciała, ale znajomi mnie od tego odwiedli, ze to nie. mógł być covid.
7 stycznia 2021, 13:13
A co ma na celu takie badanie? Pytam poważnie, bo się nie interesowałam. Po przybytym też są jakieś konsekwencje czy to po prostu badanie z ciekawości? I gdzie robi się badania w celu sprawdzenia igg po covidzie? normalnie w przychodni?
7 stycznia 2021, 13:20
Nie wiem czy wszystkie punkty robią, w Diagnostyce np można.
Chodzi o sprawdzenie czy jesteś ozdrowieńcem - ważne jeśli np chcesz się z kimś spotkać lub gdy chcesz oddawać osocze.
7 stycznia 2021, 13:25
Pytałam znajomego lekarza po 6-8 tyg i mogą się utrzymywać od 3 msc do roku. W zależności od danej osoby.