- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
9 października 2019, 20:09
Cześć Wszystkim.
W trakcie trwania zatrudnienia i już po jego ustaniu byłam na zwolnieniu lekarskim, tzn. umowę miałam do 7 lutego, a na zwolnieniu byłam od 5 lutego do 22 lipca, także dość długi czas. Po tym okresie zaczęłam intensywnie szukać pracy. Szczęśliwie dziś wreszcie usłyszałam dobrą wiadomość - mam nową pracę. Dostałam wszystkie niezbędne dokumenty do wypełnienia i oczywiście skierowanie na badania wstępne. Jednak mam pewną wątpliwość. Otóż skoro byłam tak długo na zwolnieniu (przeszło 30 dni), to czy dodatkowo muszę uzyskać zaświadczenie od lekarza, który wystawiał mi zwolnienie, że jestem zdolna do pracy. Wiem, że są badania kontrolne dotyczące już zatrudnionego pracownika w razie niezdolności do pracy dłuższej niż 30 dni. Czy podobna zasada jest w przypadku nowego pracownika? Czy zanim udam się do lekarza medycyny pracy, muszę mieć zaświadczenie o tym, że jestem zdolna do pracy, wystawione przez lekarza, od którego miałam zwolnienia lekarskie? Bardzo proszę odpowiedź, jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat.
9 października 2019, 20:22
Nie znam się więc niestety Ci nie pomogę, ale zastanawiam się jaki jest sens brania zwolnienia lekarskiego 2 dni przed koncem umowy i utrzymywanie go później przez tak długij okres czasu? Chodziło o jakieś świadczenia?
9 października 2019, 20:32
Nie miałabym zwolnienia, gdyby nie było do tego przesłanek, a to, że otrzymywałam zasiłek chorobowy, to inna sprawa.
9 października 2019, 20:54
Przecież na badaniach wstępnych lekarz stwierdzi czy możesz pracować czy nie, po to one są.
9 października 2019, 21:02
Po to jest lekarz medycyny pracy i to on podejmie decyzję.
9 października 2019, 21:26
nie, już żadnych dodatkowych badań nie będziesz miała. Z resztą po nieobecności dłuższej niż 30 dni to właśnie lekarz medycyny pracy dopuszcza do powrotu do pracy, na takich samych zasadach jak badania wstępne.
10 października 2019, 06:39
Pewnie będzie cię o to pytał. Teoretycznie powinnaś- lekarz oceni czy schorzenie nie koliduje z czynnikami wskazanymi na skierowaniu (więc warto mieć zaświadczenie o zakończeniu leczenia), praktycznie jeśli nic nie powiesz, to nikt z tego konsekwencji nie wyciągnie.
Edytowany przez agazur57 10 października 2019, 06:40