Temat: Zęby wybielanie

Hej, przy dziaslach zaczynają mi zolknac zeby. Wgralam zdjęcie nie wiem czy widać. Czy przy takim stanie da radę jakoś to wybielic domowymi preparatami czy lepszy będzie dentysta? I jakie preparaty polecic możecie? 

Moim zdaniem jeśli tylko przy dziąsłach zolkna, to może być kamień. A na to chyba tylko dentysta. 

Polecam wizytę u stomatologa. Domowe sposoby to soda oczyszczona, ale ona niszczy szkliwo.

zakrecona.monia napisał(a):

Polecam wizytę u stomatologa. Domowe sposoby to soda oczyszczona, ale ona niszczy szkliwo.
Ja  sie zastanawiam czy soda na pewno niszczy szkliwo, bo znam dwie osoby, ktore do zebow uzywaly tylko sody i mialy zeby w swietnym stanie. Zadnych ubytkow pani lat 86, pan 60. Chyba, ze polecisz mi cos do poczytania. 

Pasek wagi

nie wiem co wy tak z tym wybielaniem. ja bym poszła na full serwis oczyszczanie zębów. mi na takim oczyszczaniu zdjęli i kamień i zrobili piaskowanie i zęby były wyjątkowo czyste. wybielanie i "wybielające" pasty są tak na prawdę szkodliwe dla zębów bo uszkodzają szkliwo. moja siostra jest maniaczką bieli na zębach i ma widoczne gołym okiem ubytki w szkliwie :| domyślam się, że od zbyt twardej szczoteczki i tych właśnie cudownych past, no ale najważniejsze, że "Białe"

ja robilam wybieleani zelem od dentysty, ladnie rozjasnilo zeby, ale przy dziaslach najslabiej. Kamienia nie mialam.

to kamien

Najpierw sprawdź czy nie masz kamienia potem możesz spróbować wybielać paskami Crest ale przy dziąsłach to najlepiej u dentysty

Kamienia nie mam, czyszczę regularnie co roku. Niedawno byłam na wizycie. I właśnie to żółte przy dziaslach pozostało. Zwykła pastą wybielajaca nie dało rady tego usunąć 

Aha... soda jest szkodliwa dla zębów? trochę zabawny tekst w świetle tego, że przy piaskowaniu zębów jest ona składnikiem preparatu dentystycznego(osoby z alergią na sode nie mogą piaskować) . (a kiedyś była składnikiem proszków do zębów które robiło się w aptece w recepturze)

Drugie- pasty wybielające uszkadzają szkliwo-bo jak rozumiem ścierają je... Natomiast piaskowanie nie? kiedy jest to takie samo ścieranie tylko dodatkowo pod ciśnieniem? (piasek jest tak samo rozrobiony z wodą jak pasta w ustach) i po piaskowaniu trzeba koniecznie zastosować lakierowanie- dla ochrony naruszonego szkliwa-i jakiś czas nie pić kawy, nie palić bo wszystko się jeszcze łatwiej w nie wchłonie. 

Ja rozumiem to raczej jako zabieg polecany do okresowego doczyszczenia przestrzeni trudno dostępnych dla szczoteczki albo przy mocno ściśniętych zębach. Zresztą przy szczoteczkach sonicznych i elektrycznych chyba niedoczyszczenie jakiejś części zęba jest rzadkie. Skoro autorka była niedawno u stomatologa i przebarwienie zostało to chyba tym bardziej domowo się go nie doczyści- a już na pewno nie jednorazowo (swoja drogą ja na zdjęciu nic żółtego nie widzę....)

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.