Temat: Ile utrzymuje sie bol po usunieciu zespolenia z nogi? ;(

Hej, jestem zalamana. Pol roku temu zlamalam kosc strzalkowa z "podwichnieciem stawu skokowego"(chociaz inny lekarz powiedzial, ze sposob zalozenia zespolenia sureguje ze kostka tez byla zlamana). 10 dni temu mialam usuniecie zespolenia. Wszystko bylo okej, w miare, wiadomo, jak to po zabiegu, ale okolo 4-5 dni temu zaczela bolec mnie kostka (w miejscu zlamania strzalki jest ok), kluc mnie noga wlasnie w miejscu gdzie byly sruby. Mam wrazenie, ze ten bol idzie od sciegien, boli jak dotykam mocniej lydke, jak pięte probuje wykrecic do wewnatrz(zespolenie bylo z zewnetrznej strony kostki), jak lekko uderze stopa o podloge. Jednym slowem jest to uciazliwe i martwiace.

Przepraszam za chaotyczny opis sprawy i mam pytanie. Czy to jest normalne po zabiegu? Lekarz mowil, ze wszystko powinno byc dobrze i komplikacji nie przewiduje, ale dziwi mnie to, ze lepiej czulam sie po zabiegu niz teraz.

zdjecie pogladowe

Współczuje Ci, ale nie znam się na takich sprawach, wiec nie pomogę. Może idź do lekarza na wszelki wypadek? Życzę duzo zdrówka. 

miałam to samo :D ból po usunięciu (miałam usuwane po 2 latach) jest o niebo lepszy niż przy zespalaniu. powrót do sprawności trwał miesiąc

a ból od razu po usunięciu jest normalny- mnie bolała 3 miesiące, ale teraz to jest cudo w porównaniu do tych 2 lat z metalem w nodze. MIałam ograniczone ruchy i bóle na pogodę, a teraz wszystko przeszło i oprócz brzydkich blizn nic nie boli :D będzie dobrze, tylko musi się zagoić

dziekuje Ci bardzo za odpowiedz. Troche mnie uspokoilas.

wydaje mi się (choć sie nie znam) - śruby podtrzymywały Ci tą nogę w kupie a po ściagnięciu śrub mięśnie przejęły tą funkcję. Myślę, że po kilku dniach intensywnej pracy mają po prostu dosyć i stąd te nieprzyjemne odczucia. Plus pewnie śruby też zostawiły Ci jakieś dziury, które teraz się zaczynają goić - może też gdzieś tam coś promieniuje. W razie czego zawsze możesz zapytać lekarza - nie zaszkodzi a może Cię uspokoi

Pasek wagi

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.