Temat: Cera - jest tylko gorzej.

Właśnie przymierzam się do kupna czegoś do pielęgnacji twarzy, bo ostatnio moja cera przysparza mi wielu kłopotów. Może mogłybyście mi coś polecić, podpowiedzieć po jakie marki sięgnąć, czego szukać ? Myślałam o produktach aptecznych, ale nic jeszcze nie próbowałam, a jestem studentką i chciałabym dobrze zainwestować pieniądze :). Mam przebarwienia, których chciałabym się pozbyć. Poza tym moja cera jest mieszana, zimą w kierunku suchej, miałam ją ściągniętą, pełną skórek, natomiast teraz tłuści się w okolicach skrzydełek nosa, generalnie w strefie T. Poza tym mam zaskórniki, pryszcze. Nie jest to bardzo kolosalna ilość, ale i tak utrudnia mi życie, moja cera była w lepszym stanie w okresie dojrzewania, teraz mam 20,5 lat, miałam nadzieję, że będzie tylko lepiej, jednak się zawiodłam ;) 

 Nie wiem czy sięgać po preparaty do skóry trądzikowej (w związku z niespodziankami), mieszanej, czy suchej... Jedno drugiemu trochę zaprzecza... Będę baaardzo wdzięczna za pomoc ! :)

Ja uzywam serii Vichy Normaderm i moge ci polecic,ale jak wiadomo na kazda cere dziala co innego,a Vichy nie naleza do tanich.Jesli chcesz nawilzyc,pozbyc sie przebarwien to polecam z tanszych Bioliq,na punktowe niespodzianki dobry jest olejek herbaciany

Żel aloesowy Gorvita :)

Nie ma sensu polecania Ci konkretnych kosmetyków.

Twoja cera może błyszczeć się w okolicy nosa z kilku powodów, niekoniecznie musisz mieć cerę mieszaną. 

Możesz mieć odwodnioną cerę lub suchą, uzywajac kosmetykow na tradzik/ matujacych wysuszasz ją jeszcze bardziej.

Ja proponuje iść do dermatologa/ kosmetyczki, która ma odpowiedni sprzęt- dowiesz się jak wygląda nawodnienie skóry w Twoim przypadku, jaki masz typ cery i wtedy będziesz wiedziała, jak wyglądać ma pielegnacja, bo ta rózni się naprawdę bardzo przy poszczególnych rodzajach skóry.

Pasek wagi

z całą pewnością dermokosmetyki vichy :-)

ja chcę kupić żel do cery wrażliwej

ja polecam kosmetyli Clinique do cery mieszkanej

Plyn miceralny +100% olejek z drzewa herbacianego. Na mokry wacik 1-2 kropelki olejku. 

La Roche Posay, Effaclar Duo - przymierzam się do kupna ma wiele pozytywnych opinii, cena ok. 50 zł

Pasek wagi

używałam wody termalnej la roche, którą się zachwycano, jednak u mnie się nie sprawdziła... :(

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.