- Dołączył: 2014-01-24
- Miasto: biała
- Liczba postów: 108
1 marca 2014, 21:08
Witajcie, z racji młodego wieku od czasu do czasu borykam się z trądzikiem na twarzy, głównie na policzkach. Nie wyciskam pryszczy, żeby niepotrzebnie zakażać zmiany, dbam o higienę i zdrową dietę i jest już o wiele lepiej.
Od trzech tygodni do codziennej pielęgnacji używam mydła siarkowego "barwa" w płynie, osuszam twarz ręcznikami jednorazowymi i stosuję maseczkę z zielonej glinki ziaja nuno. Widzę efekty, na mojej twarzy nie pojawiają się już "nieproszeni goście". Mam jednak problem z tym co pozostawiają po sobie ów pryszcze.
Chciałam Was zapytać czy macie może jakieś sprawdzone kosmetyki na zaczerwienienia, plamki po krostkach? Nie są to blizny a jedynie ślady po gojącym się trądziku. Mama twierdzi, że to samo zniknie bo skóra się regeneruje, ale można to jakoś przyspieszyć? Dziękuje za odpowiedzi ;)
1 marca 2014, 21:30
pomoże kwas salicylowy - możesz kupić jakieś kosmetyki, ale stężenie jest zawsze tylko 2%, to trochę za mało. możesz zamówić kwas na zsk lub sama zrobić papkę z aspiryny (to kwas acetylosalicylowy, pochodna salicylianów) i nakładać jako maseczkę. efekty cudowne :)
- Dołączył: 2010-07-14
- Miasto: Kraków
- Liczba postów: 146
1 marca 2014, 21:35
la roche effaclar duo plus.. nowość właśnie pomaga wyrównać koloryt i zwalczyć trądzik, ewentualnie seria pharmaceris... może peelingi seboalmond by pomogły
1 marca 2014, 21:41
Może maseczka z aspiryny i przemywac rwarz wacikiem namoczonym w mleku?
1 marca 2014, 21:44
skinoren !!! w aptece kupisz.... ale cena to jakies 30/40 zł.... jednak warto bo działa !!cudo
3 marca 2014, 00:14
cogitata napisał(a):
la roche effaclar duo plus.. nowość właśnie pomaga wyrównać koloryt i zwalczyć trądzik, ewentualnie seria pharmaceris... może peelingi seboalmond by pomogły
kremik effaclar super, doprowadził moją twarz do normy po oczyszczaniu u kosmetyczki ;] szkoda, że na razie muszę go odstawić, ale bardzo polecam również ;]
- Dołączył: 2014-03-04
- Miasto: Wrocław
- Liczba postów: 10
4 marca 2014, 17:54
Na przebarwienia jest też dobry Acne Derm , dostępny w aptekach, zawiera kwas azelainowy, który działa wybielająco.
- Dołączył: 2011-03-10
- Miasto: Warszawa
- Liczba postów: 271
6 marca 2014, 14:46
Polecam także kosmetyki z kolagenem,które również będą bardzo skuteczne i ujędrnią Twoja skórę,odpowiednio ja nawilżą nawet przy cerze trądzikowej.
- Dołączył: 2008-05-26
- Miasto: Poznań
- Liczba postów: 1709
14 czerwca 2014, 12:05
mi pomaga krem Noscar, jak i tez maseczka aspirynowa, i przemywanie twarzy sokiem z cytyny
15 czerwca 2014, 17:50
acnederm, kwasy - wystarczą toniki