Temat: dłuuuugie włosy mieć

Hej dziwczyny!;)
Od pewnego czasu chcę zapuścić włosy;) stosuję wcierki z wody brzozowej i jantaru, zauważyłam odrobinkę szybszy wzrost włosów:) zobaczymy co bd dalej,bo to dopiero początek kuracji:) końcówki stram się jakoś pielęhnować, ale i tak się rozdwajają:( pewnie przez prostowanie...
A jakie są wasze sposoby na piękne włosy?;)
Może polecacie coś na porost?;)
Pasek wagi

.Ewelina.. napisał(a):

ann0404 napisał(a):

mogeichce napisał(a):

wit. B5, olejek Khadi do wcierania w skórę głowy + masaż skóry głowy. Mi rosną 2x szybciej niż do tej pory :) 
Gdzie mogę zakupić ten olejek?:)
Allegro. Z tego co wiem, stacjonarnie nie do dostania ;) 


dzięki;*
Pasek wagi

Jagodazja napisał(a):

BedeMama92 napisał(a):

Ja polecam odrzucenie prostownicy. To najgorsze cholerstwo jakie świat wymyślił. Mam naturalnie proste włosy, ale po paru razach stosowania na nich zabiegów termicznych, poczułam różnicę. Lepiej mieć naturalne i zdrowe, niż wyprostowane siano.
Jak się włosy prostuje to trzeba mieć do tego odpowiedniej klasy sprzęt, stosować odżywki i zabezpieczać końcówki przed prostowaniem np płynnym jedwabiem :)


mam prostownicę zamówioną przez fryzjerkę, taką jak mają w salonie, nie jakąś z bazarku:) Płynny jedwab to u mnie podstawa codziennej pielęgnacji włosów, nawet gdy nie prostuję, odzrywki po każdym myciu itp:) jednak z natury mam włosy suche, dlatego prostownica niszczy je bardzo szybko, mimo moich starań:P
Pasek wagi
Mi po jantarze urosły ostatnio 6 cm przez miesiąc! Mam już 76 cm długości. Tanie cudo w buteleczce. Polecam też Merz Special i siemię lniane+gorąca woda+olejek rycynowy i to na głowę, foliowy czepek i z 2 godziny potrzymać :-)
Pasek wagi
Nafta kosmetyczna, olejek arganowy, serum na zniszczone końcówki, maska nawilżająca, ewentualnie jeszcze jakaś odżywka - super sprawa. Przed suszeniem itp. używać wszelkiego rodzaju płynów/sprayów chroniących przed wysoką temperaturą. Ważne jest, by nie katować włosów szczotką (używać tylko grzebienia) i nie chodzić spać, gdy są mokre, bo mokry włos jest bardzo podatny na niszczenie. Ponadto warto delikatnie podcinać końcówki minimum co 3 miesiące. I to by było na tyle. Na moje kudły działa. Rosną dość szybko, a są kręcone :) Myślę, że w pierwszej kolejności należy maksymalnie zadbać o włosy, bo takie sterczące na wszystkie strony długaśne kłaki wcale nie są ładne. Tym bardziej, że to też wiąże się właśnie z tym, że jeśli są zdrowie, rosną dużo szybciej i przede wszystkim pięknie wyglądają.
Moim najlepszym sposobem na zadbane włosy to olejowanie ich olejem kokosowym. Przede wszystkim ważna jest regularność i cierpliwość. Stosuję też wcierki, masuję, używam szamponów dla dzieci bez silikonów, maska mleczna, odżywki. Stosowałam też kurację drożdżową.. nie powiem.. działa : ) Chyba jeszcze raz wypróbuję : )
Nie prawda, nie dla każdego olej kokosowy jest dobry! Moje włosy okropnie wysuszał, to wszystko zależy od ich porowatości. Na moich osobiście najlepiej sprawdza się arganowy/oliwa z oliwek. 
Pasek wagi
u mnie kokosowy też się nie sprawdził. Arganowy nie powala. Najlepiej na kondycje moich włosów działa oliwa z oliwek. Obecnie stosuję Khadi juz kilka miesięcy, wyrosło mi drugie tyle nowych włosów. Jestem w szoku! Khadi wcieram 2 razy w tygodniu, Jantar codziennie. Jak skończę Jantar, to będę testować kozieradkę. Schodzę z blondu i zależy mi żeby włosy rosły szybko, nie wypadały i były silne. Jestem zadowolona z efektów :)
Pasek wagi

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.