Temat: które hantle?

Hej, planuję sobie kupić hantle. Mam w domu takie 1kg i chociaż siła moich ramion jest naprawdę znikoma i te 1 kg też czuję, to jednak chcę postawić na coś cięższego, niż tak machać wiele razy. Cwiczyłam 2kg i zrobię nimi max 20 powtórzeń jednego ćwiczenia i to już w pocie czoła. Ale myślę jeszcze nad 3-4 kg, wtedy liczba powtórzeń byłaby na pewno o wiele, wiele mniejsza, no ale przecież w końcu moje mięśnie nabiorą większej siły i będę w stanie wykonać większą liczbę powtórzeń. Dodam jednak, że na chwilę obecną nie byłabym w stanie podnieść 3-4 kg więcej niż te 5razy powiedzmy. I co zrobić? Kupić 2 kg, robić więcej powtórzeń, a potem kupić nowe 3-4 kg? Czy kupić te 4 kilowe i robić teraz mniejszą liczbę powtórzeń (znikomą wręcz), ale nabierać siły? Co radzicie? :) 

jesli kupisz hantle ze zmiennym obciazeniem to problem rozwiaze sie sam....

Pasek wagi

2 kg nie ma sensu - butelka wody ma 1,5 kg., a żeby poćwiczyć 2 kilogramami weź dwa 1 kg. w jedną rękę.

Kup co najmniej 3-4 kg.

Oczywiście możesz kupić hantle ze zmiennym obciążeniem, ale to duży wydatek.

najlepiej kupić regulowane

Pasek wagi

Siatki z zakupami, które może czasami tachasz do domu ważą po 3-4 kilo. Kup cięższe, a nie 2 kilo. A jeśli na początku będzie trudno to napełnij butelki po wodzie piaskiem, zobacz ile ważą i z nimi ćwicz na początek. 

No tak, ale siatek nie podnoszę do góry i na boki, bo bym nie dała rady, ręce po prostu z nimi zwisają ;) więc to troszkę inaczej. hantle ze zmiennym obciążeniem to spory wydatek i zajmują dużo miejsca, dlatego na początek chciałam zainwestować w coś mniejszego i tańszego :) chyba tak zrobię, jak piszecie - kupię większe z 3 lub 4 kg. :) 

Lisiaaa napisał(a):

2 kg nie ma sensu - butelka wody ma 1,5 kg., a żeby poćwiczyć 2 kilogramami weź dwa 1 kg. w jedną rękę.Kup co najmniej 3-4 kg.Oczywiście możesz kupić hantle ze zmiennym obciążeniem, ale to duży wydatek.

Niekoniecznie, na allegro spokojnie mozna kupić 2regulowane hantle do 10kg za 60-80zł. Więc na dłuższą metę wyjdzie nawet taniej.

Według mnie powinnaś kupić regulowane, wtedy lepiej dostosujesz obciążenie ;) i będą na dłużej!

Pasek wagi

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.