- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
20 lutego 2015, 01:27
Chcę ćwiczyć w domu przysiady z obciążeniem i inne ćwiczenia (np wykroki). Nie zależy mi na ćwiczeniach mega siłowych ze sztangą 100 kg, raczej po prostu chcę, zeby coś się w tych pośladkach choć minimalnie zaczęło dziać. Potem może to się rozwinie w kierunku bardziej wysiłkowych ćwiczeń.
Zastanawiałam się nad zakupem:
-1 hantla z regulacją ok 10-12 kg - ale czy jeden wystarczy, czy da się z takim robić przysiady, trzymając z przodu?
-dwóch hantli bez regulacji - czy wtedy 2x5kg może być ?
-kettlebell - dwa, jeden?
Z czym najwygodniej ćwiczyć?
Na razie nie chcę kupować nic cięższego, bo znam swój słomiany zapał i nie chcę wydawac pełno kasy na coś, co odłożę w kąt. To mają być moje początki, ale chciałabym po nich również zobaczyć jakieś efekty (nie mówię o super podniesionym tyłku fitnesski, ale o jakimś pozytywnym efekcie).
Poza tym nie wiem jak zachowają się mięśnie ramion przy obciążeniach, już teraz są dosyć męskie (potęguje to fakt, że są z natury szerokie) i nie chcę ich bardziej rozbudowywać.
20 lutego 2015, 03:49
Ja bym kupiła kettla, u mnie świetnie się sprawdza, a ćwiczeń z nim można wykonywać mnóstwo.
20 lutego 2015, 10:43
wypady, przysiady, wymachy nog w pomce czy na lezaco. masz mnóstwo mozliwosci
Edytowany przez ginkaspinka 20 lutego 2015, 10:44
20 lutego 2015, 11:42
Ja bym kupiła kettla, u mnie świetnie się sprawdza, a ćwiczeń z nim można wykonywać mnóstwo.
A jakie masz obciązenie kettle'a?
Edytowany przez dama.kier 20 lutego 2015, 11:43
20 lutego 2015, 21:35
12 kg, ale to sporo jeśli planujesz też ćwiczenia na przykład na barki (ja zaczynałam z 10 kg i było mi ciężko, teraz planuję się przerzucić na coś cięższego). Jest poradnik jak wybrać odpowiedni kettlebell do swoich możliwości, polecam. ;)
Edytowany przez 20 lutego 2015, 21:37