Temat: Orbitrek po raz kolejny!

Bardzo dużo osób zakłada nowe tematy o orbitreku, czy warto, jak ćwiczyć itd. Może warto pozbierać te informacje w jeden temat, i edytować w jedym poście wszystkie przydatne informacje? Stworzyć taki mały poradnik, hm? Sama ćwiczę na nim i jestem zadowolona, ale na pewno kilku nowych rzeczy sie dowiem, dzięki temu. To co?

Orbitrek - jest to urządzenie służące poprawie sylwetki, po przez treningi aerobowe. Można by ćwiczenia na orbitreku porównać do „chodzenia na nartach". Na tym sprzęcie pracują zarówno nogi jak i ręce.

Wśród zalet jakie posiada orbitrek można wymienić:
Odciążanie stawów podczas ćwiczeń, Znaczna poprawa kondycji, Poprawa muskulatury ciała, Zmniejszenie się tkanki tłuszczowej, Jędrniejsze ciała, Zwiększenie wydolności krążeniowej i oddechowej, Redukcja cellulitu

Jak należy trenować na orbitreku ?

Zasada podobna jak w przypadku każdego innego urządzenia przygotowanego do treningów aerobowych. Po pierwsze - musimy ustalić priorytety. Jak już to mamy, to czas przygotować się do treningów. Początkowo proponuję trenować co dwa dni, po 20-30 minut (najlepiej tuż po treningu siłowym). Po około tygodniu jeśli jesteśmy wstanie - to zwiększamy czas jednej sesji treningowej. Tak jak jest pokazane w tabeli.

Tydzień - Ilość treningów w ciągu tygodnia - Czas [w minutach]
1 - 3 - 20
2 - 3 - 25
3 - 3 - 30
4 - 4 - 35
5 - 4 - 40
6 - 4 - 45
7 - 4 - 50
8 - 4 - 55
9 - 5 - 60

Druga opcja jest skierowana do osób bardziej zaawansowanych.
Tydzień - Ilość treningów w ciągu tygodnia - Czas [w minutach]
1 - 3 - 25
2 - 3 - 30
3 - 4 - 35
4 - 4 - 40
5 - 4 - 45
6 - 4 - 50
7 - 4 - 55
8 - 5 - 60
9 - 5 - 60

W tym wypadku zaczynamy od 25 minut i 3 treningów w tygodniu. Jednak ostatnie dwa tygodnie to 5 treningów w tygodniu, po godzinie każdy. Jednak nie polecam zaczynać od „końca". Jeśli nie wprowadzimy stopniowo naszego organizmu do treningu aerobowego. To możemy sobie bardziej zaszkodzić.

Oczywiście nie jest to konieczny rozkład, ja np. ćwiczę 3x tyg po 40 minut, raz 80 :)

Ja na początku korzystałam z tych tekstów, jeden autorstwa Przemysława Kałka, a drugi znaleziony w necie. Podrzućcie coś, co się każdemu przyda :D


© Fitatu 2005-24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.