- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
30 kwietnia 2018, 23:46
Cześć trenuje na silowni od miesiąca i 2 tygodni
bardzo mnie irytuje fakt, że nie mogę zrobić poprawnego przysiadu
chodzi o to, że przy przysiadzie odrywają mi się pięty.
w czym może być problem? i jakieś ćwiczenia żeby to naprawić
30 kwietnia 2018, 23:48
Spytaj instruktora albo fizjoterapeutę. Nikt Cię nie skoryguje przez internet.
1 maja 2018, 08:36
We wszystkim może być problem i najprawdopodobniej we wszystkim po części jest - od klatki piersiowej, przez biodra, mięśnie ud, kolana, łydki i kostki. Dla faceta, bo faceci generalnie są bardziej sztywni (choć u mnie w domu jest odwrotnie i mąż potrafi sobie nogę na głowę założyć) zrobienie poprawnego przysiadu to z reguły dużo pracy nad mobilizacją, rozciąganiem itd.
Edytowany przez 1 maja 2018, 08:37
1 maja 2018, 09:10
ja sie zastanawiam jak tyto robisz, bo przeciez srodek ciezkosci w przysiadzie sie zmienia i przenosi na tylne czesci ciala i jak sobie to wypbrazam to nie ogarniam jak piety moga isc do gory
1 maja 2018, 09:14
Jeśli nie masz dość mobilności, to opierając ciężar ciała na piętach będziesz lecieć do tyłu.
1 maja 2018, 09:29
jedyne co mi do glowy przychodzi to to, ze kolega sie pochyla do przodu, i w ogole tylek idzie do fory i wszystko leci w przod
1 maja 2018, 09:46
Ale to nie jest nic do zastanawiania się, to wszystko są znane problemy, które rozwiązuje się konkretnymi ćwiczeniami i rozciąganiami. Na prawdę nie ma co analizować przez internet. Autor tematu musi się albo pofatygować do fizjoterapeuty, albo trochę na ten temat się doszkolić, czy to na stronach anglojęzycznych (np filmy kellego starreta), czy na polskich (np kanał rozum i ciało).