- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
10 lutego 2013, 20:46
10 lutego 2013, 20:52
10 lutego 2013, 21:03
10 lutego 2013, 21:53
10 lutego 2013, 23:02
11 lutego 2013, 08:47
Trening interwałowy dzieli się na ten, w którym interwał przeprowadzany jest w beztlenie (80-100% tętna maksymalnego) i tlenie (70-80% tętna maksymalnego). Między interwałami występuje okres regeneracji przeprowadzany w tętnie 60-70% tętna maksymalnego, czasem też 50-60% tętna maksymalnego. Ilość powtórzeń zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, od poziomu wytrenowania i Twoich możliwości. Na początku zaczyna się treningi interwałowe, w których okres regeneracji jest dłuższy jest sam interwał, np. 3 minutowy interwał i 20 minutowy okres regeneracji i stopniowo wydłuża się długość interwału, a skraca się okres regeneracji, np. 4 minutowy interwał i 2 minutowy okres regeneracji. Przy moich treningach powtarzam interwały 2-4 razy. A co do odpowiedzi na pytania to powinnaś jechać szybciej. Kadencja może być dwojaka, albo pedałujesz bardzo szybko (kad. 100-120 obr./min) lub interwały na cięższym obciążeniu przy niższej kadencji (60-70 obr./min.). Te dwa sposoby przynoszą różne efekty. Jeden bardziej wytrzymałościowy, drugi bardziej siłowy. Myślę, że przy godzinnym treningu można spalić do 700kcal maks. Spalone kalorie nie są istotne, bo nie o kalorie w sporcie chodzi, a metabolizm po wysiłku nie podnosi się na tak długo, żeby miało to jakiś ogromnie zbawienny wpływ na nasz układ trawienny. Uprawiając sport i dobrze się odżywiając, i tak schudniesz, bez różnicy czy spalisz 1000 kcal, czy 400 kcal. Treningu nie powinnaś wykonywać częściej niż co drugi dzień. Organizm potrzebuje odpoczynku i taki trening powinnaś wykonywać maksymalnie co drugi dzień. W pozostałe dni jeździj na małym obciążeniu, spokojnym tempem. Przynajmniej więcej tłuszczu spalisz taką spokojną jazdą :)
Nieprawda, że metabolizm po wysiłku sie nie podnosi.
Podnosi sie i to znacząco, zwłaszcza przy mocnym treningu interwałowym.
Badania przeprowadzone dla treningów typu HIIT czy Tabata udowodniły to zjawisko, wiec był bym ostrozny w stwierdzeniach, jak się więcej tłuszczu spali.
Nie zgodze sie również, że kcal nie mają znaczenia. To jakaś kompletna bzdura.
Możesz uprawiac sport, nawet wyczynowo, dobrze się odzywiac i nie chudnąć a tyć.
Przeciez bilans kaloryczny jest podstawą regulacji wagi, więc takie stwierdzenia klucze jak "dobrze się odzywiać" są złudne.
Dobrze tzn jak?
11 lutego 2013, 20:41
Nieprawda, że metabolizm po wysiłku sie nie podnosi. Podnosi sie i to znacząco, zwłaszcza przy mocnym treningu interwałowym.Badania przeprowadzone dla treningów typu HIIT czy Tabata udowodniły to zjawisko, wiec był bym ostrozny w stwierdzeniach, jak się więcej tłuszczu spali. Nie zgodze sie również, że kcal nie mają znaczenia. To jakaś kompletna bzdura.Możesz uprawiac sport, nawet wyczynowo, dobrze się odzywiac i nie chudnąć a tyć.Przeciez bilans kaloryczny jest podstawą regulacji wagi, więc takie stwierdzenia klucze jak "dobrze się odzywiać" są złudne. Dobrze tzn jak?Trening interwałowy dzieli się na ten, w którym interwał przeprowadzany jest w beztlenie (80-100% tętna maksymalnego) i tlenie (70-80% tętna maksymalnego). Między interwałami występuje okres regeneracji przeprowadzany w tętnie 60-70% tętna maksymalnego, czasem też 50-60% tętna maksymalnego. Ilość powtórzeń zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, od poziomu wytrenowania i Twoich możliwości. Na początku zaczyna się treningi interwałowe, w których okres regeneracji jest dłuższy jest sam interwał, np. 3 minutowy interwał i 20 minutowy okres regeneracji i stopniowo wydłuża się długość interwału, a skraca się okres regeneracji, np. 4 minutowy interwał i 2 minutowy okres regeneracji. Przy moich treningach powtarzam interwały 2-4 razy. A co do odpowiedzi na pytania to powinnaś jechać szybciej. Kadencja może być dwojaka, albo pedałujesz bardzo szybko (kad. 100-120 obr./min) lub interwały na cięższym obciążeniu przy niższej kadencji (60-70 obr./min.). Te dwa sposoby przynoszą różne efekty. Jeden bardziej wytrzymałościowy, drugi bardziej siłowy. Myślę, że przy godzinnym treningu można spalić do 700kcal maks. Spalone kalorie nie są istotne, bo nie o kalorie w sporcie chodzi, a metabolizm po wysiłku nie podnosi się na tak długo, żeby miało to jakiś ogromnie zbawienny wpływ na nasz układ trawienny. Uprawiając sport i dobrze się odżywiając, i tak schudniesz, bez różnicy czy spalisz 1000 kcal, czy 400 kcal. Treningu nie powinnaś wykonywać częściej niż co drugi dzień. Organizm potrzebuje odpoczynku i taki trening powinnaś wykonywać maksymalnie co drugi dzień. W pozostałe dni jeździj na małym obciążeniu, spokojnym tempem. Przynajmniej więcej tłuszczu spalisz taką spokojną jazdą :)