Temat: Plan treningowy do oceny

Cześć,

chciałabym popracować nad 3 partiami ciała: brzuchem, ramionami i udami, dlatego ułożyłam sobie taki plan treningowy. Teraz jestem na 20 dniu a6w i widzę już efekty, ale chciałabym mieć taki kompleksowy plan. Oczywiście nie jest tak, że nie przestawię sobie dnia - np. bieganie zamiast w dzień x, to w dzień y, ale chodzi mi o taki dość ogólny i przy tym sensowny i skuteczny plan. Dodam jeszcze, że na ćwiczenia chciałabym przeznaczać od ok. 30 min. do maksymalnie 2 h. w ciągu dnia i na obecnym etapie a6w zajmuje mi ok. 25 min.

Pn. – basen 1,5 h + a6w + 8 min abs

Wt. – bieganie – 1 h – a6w

Śr. – a6w + zestaw ćwiczeń na ramiona (10 min.) + 8 min. abs

Czw. – basen 1,5 h + a6w

Pt. – a6w + zestaw ćwiczeń na ramiona (10 min. abs) + 8 min. abs

Sob. – bieganie 1 h + a6w

Nd. – a6w + zestaw ćwiczeń na ramiona (ok. 10 min.)


1. Co sądzicie o tym planie?
2. Czy znacie (poza bieganiem, które jest i tak w planie) jakieś sensowne ćwiczenia na uda?
3. Czy jest sens ćwiczyć 8 min. abs., które kiedyś były dla mnie katorgą, a teraz to pestka przy a6w i prawie się przy nim nie męczę? Czy może zamiast 8 minut abs postawić na ćw. na uda?


Pasek wagi
rolki. 8 min buns i legs. steperek.. :)
plan super ale nie 7 dni w tygodniu - zrob przynajmniej 1 dzien przerwy daj miesniom sie zregenerowac.Cwiczenia na brzuch nie maja cie meczyc tylko cwiczyc miesnie brzucha.spalaja one minimalna wartosc kalorii .
Trening powinien być 5-6 razy w tyg maksymalnie. Tak jak pisze Artosis - mięśnie muszą odpocząć. Oczywiście, nie chodzi o to żeby w ten dzień leżeć na kanapie do góry brzuchem, tylko zeby się nie forsować
Pasek wagi
no tak, ale a6w z założenia robi się codziennie :-) wiem, że "dzień przerwy" czasem dobrze robi, ale myślę, że on wyjdzie i tak samoistnie, bo jestem dość zapracowana, więc czasem tak się zdarzy, że nie zrealizuję planu w jakiś dzień. :-)
co do rolek, to nie mam ich niestety :-/ stepera też nie, ale może może pomyślę o nim. tymczasem muszę raczej zainwestować w ciężarki. tak się zastanawiałam nad 8 min. legs, ale nigdy ich nie ćwiczyłam. ale skoro polecasz ;-) to chyba wypróbuję.
Pasek wagi
Tak jak piszą dziewczyny, Twoim mięsniom należy się odpoczynek, więc zrób sobie 2 dni przerwy w tygodniu.
I wydaje mi się, że na początek 1h biegania to za dużo. Zacznij od 15 minut i później zwiększaj ilość minut.
Pasek wagi
ojej, ale to nie początek biegania! trochę do tej pory biegałam, z tym, że mało regularnie, ale godzina biegu, to nie jest dla mnie żaden problem ;-) źle wyjaśniłam, bo faktycznie, można zrozumieć, że dotąd nie biegałam! sorki!

edit: zmodyfikowałam plan. niedzielę zrobiłam prawie całkiem wolną poza a6w, które jak pisałam z założenia robi się codziennie. dodałam też 2 razy w tyg. 8 min. legs i powywalałam trochę 8 min. abs, 2 razy w tyg. powinno starczyć.

Pn. – basen 1,5 h + a6w + zestaw ćwiczeń na ramiona (10 min.)

Wt. – bieganie  1 h – a6w + 8 min. abs

Śr. – a6w + 8 min. legs

Czw. – basen 1,5 h + a6w + zestaw ćwiczeń na ramiona (10 min.)

Pt. – a6w + 8 min. abs + 8 min. legs

Sob. – bieganie 1 h + a6w  + zestaw ćwiczeń na ramiona (10 min.)

Nd. – tylko a6w

edit: dziękuję wszystkim za uwagi. jakby komuś się coś nasunęło jeszcze, to bardzo chętnie posłucham. człowiek układa coś samemu, ale nie jest w stanie krytycznie na to spojrzeć, dlatego czasem trzeba, żeby kto inny rzucił okiem. :-)


Pasek wagi
mysle ,ze jest teraz ok :) jeden dzien bardziej intensywny drugi modelowanie :) i niedziela wolna - no poza a6w :) jest ok ;)

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.