- Dołączył: 2011-11-08
- Miasto: Tarnów
- Liczba postów: 532
7 grudnia 2011, 20:27
Dowiedziałam się ostatnio, że skakanie na skakance powoduje obniżenie macicy. Znajoma intensywnie skakała przez okres pół roku, kiedy zaszła w ciąże wyszły te problemy..czy któraś z Was spotkała się może z podobnym problemem, co o tym myślicie ?
7 grudnia 2011, 20:28
nie strasz ludzi ... ja kiedys skakalm przez okres 3 miesiecy i teraz tez skacze od wrzesnia
7 grudnia 2011, 20:30
Skaczę od trzech miesięcy i jedyne co się obniżyło, to waga.
7 grudnia 2011, 20:33
Dodatkowo, mam 'skręconą' macicę w lewą stronę i muszę przyznać, że jak skaczę podczas okresu, to bóle miesiączkowe są o wiele mniejsze.
7 grudnia 2011, 20:36
Hm. Coś w tym jest.
Gdy ma się kamienie nerkowe to zalecane jest skakanie najwięcej ile się da, żeby kamyczek dostał się do wylotu cewki moczowej. Więc może to ma coś wspólnego, skoro jedno może się przemieszczać, to może i drugie?
- Dołączył: 2011-02-15
- Miasto: Syberia
- Liczba postów: 9620
7 grudnia 2011, 20:45
o macicy nic nie wiem, ale trzeba uważać na stawy, bo można sobie krzywde zrobić przesadzając.
Na problemy z macicą (docelowo z ciążą) ma za to ogromny wplyw dzwiganie - jak pracowalam na magazynie gdzie dzwigania bylo sporo to obserwowalam zalamane dziewczyny, ktore roniły przez to, że przed ciążą za dużo dzwigaly.
- Dołączył: 2008-09-04
- Miasto: Mombasa
- Liczba postów: 9211
7 grudnia 2011, 21:00
każdy sport uprawiany intensywnie niekorzystnie wpływa na zdrowie w późniejszym wieku, popytajcie "pakerów" z siłowni o ich stawach - mój M. na juz praktycznie wytarte chrząstki w kolanach, bieganie (intensywne i kilkuletnie) ma równie wpływ na zwyrodnienie stawów w późniejszym wieku, zresztą sporty są kontuzjogenne - skręcenia stawów, złamania, zerwanie mięśni itp.
Tak więc skakanie również może mieć wpływ na zdrowie
- Dołączył: 2011-09-10
- Miasto: Łódź
- Liczba postów: 2296
7 grudnia 2011, 21:33
Akurat czy skakanie to nie wiem...
Powiem jednak to, co biedronka1985. Każdy intensywnie uprawiany sport ma wpływ na dalsze życie. Koszykówka, piłka nożna, bieganie = w przyszłości problemy z kolanami i stawami. Niby mówi się, że ćwiczyć powinno się dużo. Ale wg mnie ćwiczyć trzeba z umiarem.
- Dołączył: 2011-11-08
- Miasto: Tarnów
- Liczba postów: 532
9 grudnia 2011, 14:51
Dziewczyny, nie wiem ile w tym prawdy dlatego pytam Was co o tym myslicie ..nie stwierdzam bo nie jestem lekarzem
![]()
a co to sa za cwiczenia nixie ?