Temat: Uczucie głodu czy to normalne ?

Witam

Na wstępie chciałbym napisać, że mam 23 lata, 184 cm wzrostu i udało mi się schudnąć od października 13kg, Ważyłem 78 kg teraz ważę 65 kg. Niestety zauważyłem, że chyba za bardzo się odchudziłem. Z początku chodziło mi o to, żeby zbić fałdę z brzucha, ale jak wiadomo z tej części ciała tłuszcz spada najpóźniej. Fakt faktem podczas odchudzania stosowałem dietę, biegałem robiłem A6W oraz ćwiczyłem siłowo. Teraz jestem chudy, ale umięśniony praktycznie widać wszystkie mięśnie.

Zacząłem teraz jeść normalnie, ale z głową bez szaleństw. Dalej ćwiczę 3 razy aeroby w tygodniu (bieganie 40 minut) plus 4 razy siłowe ćwiczenia po godzinie (siłowe ćwiczenia od razu po bieganiu).

I teraz nasuwa mi się pytanie; mimo, że zacząłem jeść więcej i lepiej zawsze pod wieczór przed snem jestem głodny chodź jem kolacje 3 godziny przed pójściem spać. Nie wiem teraz czy to informacja, że mam jeść więcej ?

P.S Nie chcę znowu przeholować z jedzeniem, żeby nie wrócić do poprzedniego stadium. Chciałbym teraz przytyć, ale żeby wagę ciała podnosiła waga mięśni, a nie tłuszczu tak jak to było wcześniej. Co mogę poprawić by było lepiej, co robie źle. Proszę o pomoc

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Widocznie potrzebujesz trochę więcej jedzenia niż spożywasz w ciągu dnia. Może lekka przekąska przed snem, jakieś owoce czy warzywa. Tak żeby zaspokoić głód, a sadełko się nie odłożyło.
Może zjadaj na wieczór produkty, które sycą na dłużej.

http://dietamm.com/indeks-glikemiczny

Wybieraj te z niskim, bądź średnim IG i tak jak koleżanka ytsejam radzi, zjedz lekką przekąskę wcześniej. Nie najadaj się, tylko tak, żeby zaspokoić głód. Albo przetrzymaj - ja tak robię i żyję : P
Pasek wagi
Ja tez jestem wieczorami głodna. Ale przyzwyczajam sie powoli do tego.
Pasek wagi
Kwestia przyzwyczajenia jak na poczatku diety do mniejszych posilkoe :)

albo wcinaj bialko albo lec z tym problemem na forum bieganie.pl . Tam jest sporo sportoowcow, ktorzy wydaja sie bardzo konkretnie zoreintowani w kwestii diety przy sportach.


Białko serwatkowe wcinam codziennie po około 90 gramów do tego aminokwasy BCAA(od października stosuje te suplementy). Dzięki temu mimo, że tak spadłem z wagi, mam bardzo dobrze widoczne mięśnie na całym ciele i nie jestem osłabiony.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.